18 بهمن 1396 14:20:35
دکتر عباسی در دیدار با نماینده ولی‌فقیه در سمنان اظهار داشت:
اجرای کامل حقوق شهروندی زمینه ساز کاهش فساد است

دکتر محمود عباسی: حرکت به سوی دولت الکترونیک در تحقق حقوق شهروندی موثر است.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری، دکتر محمود عباسی معاون حقوق بشر و امور بین‌الملل وزیر دادگستری در دیدار با آیت الله شاهچراغی نماینده ولی‌فقیه در سمنان با بیان اینکه اجرای حقوق شهروندی ضمن افزایش امید و نشاط، موجبات توجه خاص به کرامت انسانی را در جامعه فراهم می‌کند، گفت: به‌ روشنی می‌توان دریافت که گفتمان انقلاب اسلامی و فرامین امام راحل در راستای حقوق شهروندی تدوین‌شده است.
وی با اشاره به اینکه شفافیت و پاسخگو بودن در برابر مردم آثار مثبتی را در جامعه به دنبال خواهد داشت، افزود: با اجرای کامل بندهای حقوق شهروندی فساد نیز در جامعه کاهش پیدا می کند لذا پاسداشت کرامت انسانی در جامعه امری اجتناب‌ناپذیر در راستای به حداقل رسیدن آسیب‌های اجتماعی است.
معاون حقوق بشر و امور بین‌الملل وزیر دادگستری با بیان اینکه دایر شدن میز خدمت در ادارات دولتی می تواند گامی موثر در راستای تحقق حقوق شهروندی باشد، ابراز داشت: در نظام اداری بارها شاهد معطل ماندن مردم هستیم لذا توجه به راه‌اندازی کار آن‌ها و تکریم ارباب رجوع می‌تواند جلوه‌ای از رسیدن به حقوق شهروندی را در جامعه نشان دهد.
عباسی به‌ ضرورت تحقق دولت الکترونیک نیز اشاره و تصریح کرد: با توجه به اینکه در عصر تکنولوژی و پیشرفت به سر می‌بریم لذا نیازمند تحول اداری هستیم که با الکترونیکی شدن امور، بسیاری از مراجعات کم شده و در هزینه‌ها صرفه‌جویی خواهد شد و تحقق دولت الکترونیک نیز به تحقق رعایت حقوق شهروندی کمک می‌کند.
ایشان با اشاره به اینکه یک سوم جمعیت کشور را کودکان تشکیل می دهند، افزود: کودکان امروز آینده سازان فردا هستند، کودکان در معرض انواع خشونت ها قرار دارند لذا رسیدگی بیشتر به این قشر از جامعه مصداق تحقق حقوق شهروندی است.


Powered by Tetis PORTAL