8 خرداد 1397 8:29:52
مدیرکل حمایت از حقوق مالکیت صنعتی وزارت دادگستری:
بر اساس قانون حمایت های مطلوبی در حوزه مالکیت فکری صورت می گیرد

مدیران حقوق مالکیت فکری وزارت دادگستری با رایزن منطقه خاورمیانه در امور مالکیت فکری کشور فرانسه دیدار و گفت‌و‌گو کردند.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری، رحیم پیلوار، مدیرکل حمایت از حقوق مالکیت صنعتی وزارت دادگستری، روز یکشنبه با رایزن منطقه خاورمیانه در امور مالکیت فکری فرانسه و رئیس بخش امور اقتصادی سفارت فرانسه دیدار و گفت‌و‌گو کرد.
پیلوار با اشاره به نقش وزارت دادگستری در ارائه لوایح مالکیت فکری به مجلس گفت: در جمهوری اسلامی ایران قوانین مالکیت صنعتی (قانون ثبت اختراعات، طرحهای صنعتی و علائم تجاری) بر اساس مصوبه سال 1386 اجرا می شود. بر اساس این قانون که منطبق با استانداردهای "معاهده تریپس" است، حمایت های بسیار خوبی از دارندگان حقوق مالکیت فکری (اعم از داخلی و خارجی) به عمل می آید.
وی در ادامه افزود: در حال حاضر نیز این قانون به صورت آزمایشی در حال اجرا می باشد و قانون جدید هم مطابق استانداردهای قانون سابق و با اندک تغییراتی در آینده ای نزدیک در مجلس شورای اسلامی مورد بررسی قرار می گیرد.
پیلوار گفت: دادگاه های ایران نیز قانون را به خوبی اجرا می کنند و حمایت های خوبی در خصوص علائم تجاری، اختراع و طرحهای صنعتی از دارندگان حقوق داخلی و خارجی صورت می گیرد.
همچنین در این دیدار محمد حسین عرفان منش، سرپرست مرکز ملی آموزش مالکیت فکری با اشاره به همکاری های نزدیک وزارت دادگستری با سازمان جهانی مالکیت فکری (وایپو) گفت: در راستای اجرای تفاهم نامه بین وزارت دادگستری و وایپو، دوره آموزشی برای نمایندگان دستگاههای اجرائی، وکلا و سایر ذیربطان در وزارت دادگستری برگزار شد.
وی افزود: در زمینه آموزش مالکیت فکری، علاوه بر وایپو با کشورهای نظیر کره جنوبی و سوئیس نیز همکاری داریم.
عرفان منش با مطلوب ارزیابی کردن وضعیت آموزشی مالکیت فکری در جمهوری اسلامی ایران گفت: ضمن اینکه این رشته در دانشگاههای کشور تدریس می شود، سازمان های ذیربط نیز کارگاهها و دوره های آموزشی منطبق با نیازهای علمی و آموزشی خود را برگزار می کنند.
وی در پایان خواستار برقراری همکاری های علمی و آموزشی با کشور فرانسه شد.
بر اساس این گزارش در این جلسه "کارول برمرس" رایزن منطقه خاورمیانه در امور مالکیت فکری کشور فرانسه نیز بر ارتقاء سطح همکاری در حوزه مالکیت فکری بین دو کشور تاکید کرد.


Powered by Tetis PORTAL