9 دي 1396 14:41:6
معاون حقوقی و امور مجلس وزارت دادگستری خبر داد:
تلاش برای حل مسائل موجود در حوزه مالکیت فکری

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت دادگستری از برگزاری جلسه‌ای با مدیرکل مالکیت صنعتی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور برای حل مسائل موجود در حوزه مالکیت فکری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری به نقل از فارس، ‎طبق دستور وزیر دادگستری و ریاست سازمان ثبت اسناد و املاک کشور جلسه ای فی‌مابین میرهادی قره سید رومیانی، سرپرست معاونت حقوق مالکیت فکری و محمد حسن کیانی، مدیرکل مالکیت صنعتی سازمان ثبت اسناد واملاک کشور برگزار شد.
‎در این جلسه مقرر گردید اقدامات لازم جهت رفع مشکلات و شبهات فی‌مابین و دغدغه های حوزه مالکیت و در راستای اجرای منویات دولت و قوه قضائیه کارگروهی مشترک تشکیل شد و به صورت منظم و مستمر پیگیری های لازم در این خصوص را انجام دهد.
‎میرهادی قره سید رومیانی، معاون حقوقی و امور مجلس وزارت دادگستری در تشریح این جلسه عنوان کرد: در راستای اجرای سیاستها و مصوبات دولت، معاونت مالکیت فکری در حال انجام اقدامات مربوطه است و از طرفی برای ایجاد نقاط اشتراک با سازمان ثبت اسناد و املاک کشور این جلسه به دستور وزیر دادگستری و ریاست سازمان ثبت اسناد و املاک کشور جهت هماهنگی بیشتر و حل مسائل موجود در حوزه مالکیت فکری برگزار شد.
وی عنوان کرد: این تعاملات باید انجام گیرد تا هم افزایی درونی و داخلی بیشتری داشته باشیم تا بتوانیم با تمرکز بر ظرفیتها در عرصه بین الملل حضور قوی و پررنگی داشته باشیم.
معاون حقوقی و امور مجلس وزارت دادگستری ادامه داد: صحبتهای مختلفی در راستای هماهنگی بیشتر مطرح شد و مقرر گردید اقدامات لازم جهت رفع مشکلات و شبهات فی‌مابین و دغدغه های حوزه مالکیت، کارگروهی مشترک تشکیل گردد و به صورت منظم و مستمر پیگیری های لازم در این خصوص را انجام دهد.
‎سرپرست معاونت حقوق مالکیت فکری اظهار کرد: در حوزه مالکیت فکری مسائل مختلفی مطرح هست که لازم است جلسات مختلفی بین سازمانهای مربوطه در راستای پیشبرد سریع اهداف حوزه مالکیت فکری برگزار شود.
وی افزود: مالکیت فکری ایجاد امنیت پایدار برای هنرمندان،مصنفین و صاحبان ایده می کند و نیاز است جهت تحقق حداکثری این امنیت پایدار همه ما تلاش کنیم.
قره سید رومیانی گفت: وقتی مخترع، صاحب ایده و هنرمند ما امنیت ذهنی از بابت حفظ ایده و اثرش داشته باشد طبیعتا با آسایش و دقت بیشتری به ادامه فعالیت علمی و هنری خود می پردازد که به نفع کشور و جامعه است.
معاون امور مجلس و حقوقی وزارت دادگستری در پایان خاطر نشان کرد: درحال حاضر نیز با تمام توان در حال اجرای منویات دولت و قوه قضاییه هستیم.


Powered by Tetis PORTAL