11 اسفند 1393 8:1:14
توضيح درباره خبر وام شش هزار و پانصد ميليارد توماني
مطلبي كه در برخي از سايتها و خبرگزاريها به نادرست از قول وزير دادگستري در خصوص پرونده وام بانكي نقل شده تكذيب مي گردد و اصل مطلب به شرحي است كه در زير آمده است.

حجت‌الاسلام والمسلمين مصطفي پورمحمدي وزير دادگستري در حاشيه نشست با اعضاي اتاق بازرگاني ايران و در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالي در خصوص پرونده بدهي بانكي مطالبي را عنوان كرد كه عينا به شرح زير است:

وزير دادگستري در خصوص پرونده بدهي بانكي 6 هزار و 500 ميليارد توماني گفت : «اين پرونده ساليان سال است كه اتفاق افتاده و به معوقات بانكي تبديل شده است. متاسفانه هر زمان كه مسئولين بخواهند اصلاحاتي را در كشور انجام دهند، اينگونه موضوعات را مطرح مي‌كنند اما در نهايت تبديل به يك جنجال رسانه‌اي مي‌شود.

وي با اشاره به اينكه يك بانك خصوصي اين وام را پرداخت كرده است، افزود: عمده اين پرونده مربوط به بهره است كه تبديل به وام معوق شده است. ما به طرفين اين موضوع اشكالاتي را وارد كرده‌ايم و هم ‌اكنون در حال بررسي اين موضوع هستيم.

وزير دادگستري اضافه كرد: متاسفانه برخي از افراد در سايت‌هاي خبري اسم‌هاي مختلفي از اين بانك خصوصي اعلام كرده‌اند، اما بنده در اين رابطه لزومي به اعلام اسم بانك نمي‌بينم.

پورمحمدي با اشاره به اينكه با اعلام اسم اين بانك مشكلي برطرف نمي‌شود گفت: با بگم‌بگم‌ها كار مملكت حل نمي‌شود بلكه بايد با اقدامات مناسب مانع پرداخت اينگونه وام‌ها به افرادي كه فاقد ضمانت كافي هستند شويم تا اين معضل ديگر تكرار نشود.

وي با اعلام اينكه نبايد بدون مطالعه وامي به افراد پرداخت شود، اظهار داشت: در حال حاضر دولت تدبير و اميد اين اصرار را دارد كه اعتبارات به حد ضمانت‌ها پرداخت شود تا چنين موضوعاتي در كشور تكرار نگردد، البته قبول دارم كه در اين رابطه نقص‌هايي هم وجود دارد.

وزير دادگستري با تاكيد بر اينكه حرف اساسي ما اين است كه اين مسائل نبايد به يك جنجال رسانه‌اي و سياسي تبديل شود، افزود: براي اين موضوعات بايد به چاره‌انديشي بپردازيم نه آنكه آنها را تبديل به جنجال كنيم».


Powered by Tetis PORTAL