27 خرداد 1393 11:42:59
وزير دادگستري در جمع فرماندهان بسيج وزارت دادگستري و قوه‌قضاييه:
امكانات فعلي دولت براي مديريت مطلوب چند صد ميليون جمعيت كافي است
وزير دادگستري گفت: امكاناتي كه اكنون در دولت وجود دارد، براي مديريت چند صد ميليون كافي است اما در مديريت ۸۰ ميليون نفر مشكل داريم.

حجت‌الاسلام والمسلمين مصطفي پورمحمدي وزير دادگستري صبح امروز در جمع فرماندهان بسيج وزارت دادگستري و قوه‌قضاييه با اشاره به دو سياست و تأكيد محوري مقام معظم رهبري اظهار داشت: يكي از تأكيدات مقام معظم رهبري توجه به فرهنگ تلاش و خدمت است كه ما هم بايد اين موضوع را به عنوان سبك خوب زندگي اداري خود قرار دهيم.

وي ادامه داد: بايد فرهنگ تلاش و خدمت را جا انداخت و اين را بايد از خودمان شروع كنيم. اگر ما بسيجيان پركارترين كارمندان بوديم و اين فرهنگ را بتوانيم توسعه بدهيم، آنگاه مي‌توانيم ادعا كنيم كاري اساسي انجام داده‌ايم.

وزير دادگستري با بيان اينكه يكي ديگر از سياست‌هاي مورد تأكيد مقام معظم رهبري استفاده بهينه از امكانات است گفت: امكاناتي كه اكنون در دولت است، براي مديريت چند صد ميليون كافي است اما در مديريت 80 ميليون نفر مانده‌ايم. اينكه تأكيد مي‌شود جمعيت كشور بايد زياد شود به اين معني نيست كه فقير و بيكار زياد كنيم. چرا هيچ مسئول و كارشناسي به لايه‌هاي زيرين اين موضوع و ضرورت‌هاي آن نمي‌پردازد؟ معني اين حرف اين است كه ايران توان مديريت مطلوب جمعيت فراتر از جمعيت فعلي را دارد. كدام مدير و مصلحي است كه جامعه تحت مديريت خود را فقير و بيكار بخواهد؟ اين حكمتي است كه پشت سر اين نكات نهفته است و بايد به آن توجه شود. كشور ما ظرفيت اداره جمعيت بيشتر از اين را دارد اما نكته اين است كه از امكانات به خوبي استفاده نمي‌كنيم.

پورمحمدي افزود: اينكه برخي مي‌گويند براي انجام وظيفه بايد امكانات را زياد كنيم بنده موافق نيستم. از آنها مي‌پرسم كه از امكانات موجود چگونه استفاده كرده‌ايد. فرهنگ بسيجي يعني اينكه به فكر مردم باشيم و از منافع خود در اين راه بگذريم.


Powered by Tetis PORTAL