28 فروردين 1396 14:14:47
دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک:
امسال برنامه جامع عمل را اجرایی می کنیم

دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک گفت: در مجموع محور ما، برنامه جامع عمل است و امسال به صورت جدی‌تر این پروسه را دنبال می کنیم؛ سال 95 ارزیابی این برنامه بود و در سال 96 اجرای جدی آن را مدنظر داریم که همه مسائل کودک در این برنامه، پیش بینی شده است.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری، مظفر الوندی دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک، در نشست صمیمی وزیر دادگستری با مدیران کل دفاتر امور خانواده و بانوان استانداری های سراسر کشور، گفت:‌ از آذر ماه سال گذشته توانستیم به 19 استان سفر کنیم و جلسات مرجع را در قالب کارگروه بانوان تشکیل دهیم و به سه الی 4 استان هم سفر دوم داشتیم و به برخی از شهرهای تهران هم سفر کرده ایم که نهایتا می توانم بگویم که به 24 استان سفر کرده‌ایم.
وی افزود: ما گزارش ها را به وزیر دادگستری دادیم. ایشان دستور دادند جلسه ای را در تهران برگزار کنیم. ما در مجموع کارها و محورمان، برنامه جامع عمل است که قبلا اعلام شده و امسال به صورت جدی‌تر این پروسه را دنبال می کنیم و در دو سه استان هم به صورت افتخاری جلسات تخصصی را گذاشته ایم. سال 95 ارزیابی این برنامه بود و در سال 96 اجرای جدی آن را مدنظر داریم. همه مسائل کودک در برنامه جامع عمل پیش بینی شده است.
بر اساس این گزارش، در ادامه این جلسه فهیمه فرهمندپور، مشاور وزیر کشور و مدیر کل دفتر بانوان وزارت کشور گفت:‌ یکی از مجموع کارهای ما مربوط به اقداماتی است که در استان‌ها در حوزه کودک انجام می‌شود. همکارانم رصد کردن مسائل کودک را بر عهده دارند. من به عنوان مدیر کل دفتر بانوان طی سه سال، 53 سفر استانی داشتم و در تمام این سفرها حرکت جدی ای وجود داشت و ما یک سامانه جدیدی برای ثبت عملکرد دفاتر امور بانوان استان ها طراحی کردیم و بحث حقوق کودک را در بخش‌های مختلف این سامانه پیش بینی کردیم. همکاران ما در استان ها برای اینکه ماموریت ها را به طور کامل انجام دهند عملا در موضوع کودک فعالیت می‌کنند و ما نیز در موضوع کودک، شاخص های ارزیابی مان را وارد کردیم و در برنامه ابلاغیه سال گذشته و سال جدید نیز موضوع کودک در دستور کار و برنامه‌مان بوده است.
فرهمندپور ادامه داد: برای اینکه در حوزه کودک کار کنیم نیازمند تغذیه تخصصی و علمی و اطلاع رسانی و بروز شدن در حوزه کودک هستیم. مرجع ملی همچنان که مدیریت کننده اقدامات دستگاه‌ها است باید فکری درباره تخصصی و دانشی شدن موضوع هم داشته باشد؛ چرا که اطلاع رسانی و انتشار موضوع در این زمینه بسیار مهم است.


Powered by Tetis PORTAL