21 آذر 1396 16:39:16
در وزارت دادگستری برگزار شد؛
دیدار روسای کانونهای وکلای دادگستری استانهای کشور با وزیر دادگستری
روسای کانونهای وکلای دادگستری استانهای سراسر کشور با وزیر دادگستری دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری، سید علیرضا آوائی وزیر دادگستری، عصر امروز در دیدار با روسای کانونهای وکلای دادگستری سراسر کشور، با بیان این مطلب که جامعه وکالت ظرفیت بسیار خوبی برای بهبود سیستم قضایی کشور هستند اظهار داشت: جامعه امروز ما چه در حوزه وکالت و قضا و چه در سایر حوزه ها نیازمند، محبت، کرامت، صبر، جدیت و حریت است.
وزیر دادگستری همچنین تصریح کرد: حتی اگر وضعیت سیستم قضایی ما در کشور مطلوب باشد، با توجه به کمال طلبی که در ذات انسان وجود دارد، همواره نیازمند حرکت به سمت بهبود با استفاده از تمامی ظرفیت های موجود هستیم.
کشاورز، رئیس اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران(اسکودا) نیز در این جلسه با بیان اینکه حضور وکیل در تمامی مراحل رسیدگی به پرونده می تواند به برطرف کردن مشکلاتی همچون اطاله دادرسی کمک کند، بر لزوم حل مشکل اشتغال فارغ التحصیلان رشته حقوق، تاکید کرد.
رومیانی، معاون حقوقی و امور مجلس وزیر دادگستری نیز در این جلسه اظهار داشت: وزارت دادگستری بر اساس اسناد بالا دستی نظام و منویات وزیر دادگستری تلاش می کند، ظرفیت های مطلوبی برای جامعه وکالت در کشور فراهم کند تا از نظریات کارشناسی وکلا و حقوقدانان در جهت رفع مشکلات کشور بهره بگیریم.
عباسی معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری نیز با تاکید بر اینکه برقراری کلینیک های حقوق شهروندی در سرای محلات، آثار اجتماعی مطلوبی داشته است گفت: بر اساس تفاهم نامه ای که با کانون وکلای دادگستری مرکز داریم، از ظرفیت وکلا و حقوقدانان برای بالا بردن سطح سواد اجتماعی مردم و تغییر نگرش اجتماعی استفاده می کنیم.
در ادامه این نشست، روسای کانون های دادگستری نیز به بیان نقطه نظرات و دیدگاه های خود پرداخته و وزیر دادگستری از نزدیک در جریان مسایل مربوط به وکلا در استان های کشور قرار گرفت.


Powered by Tetis PORTAL