23 خرداد 1395 14:31:12
به ریاست وزیر دادگستری تشکیل شد:
بیست و هشتمین جلسه شورای سیاستگذاری مالکیت فکری
بیست و هشتمین جلسه شورای سیاستگذاری مالکیت فکری به ریاست وزیر دادگستری تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری، صبح امروز بیست و هشتمین جلسه شورای سیاستگذاری مالکیت فکری به ریاست وزیر دادگستری تشکیل شد.
وزیر دادگستری در این جلسه از آماده شدن پیش نویس "لایحه حمایت از فولکلور" خبر داد و افزود: این لایحه با جدیت تعقیب خواهد شد و در ادامه آن "لایحه دانش سنتی" نیز طرح و مورد پیگیری قرار می گیرد که امیدواریم در این باره به جمع بندی مثبتی برسیم.
وی از دبیرخانه این شورا خواست تا تصویب "لایحه مالکیت صنعتی" و اصلاحیه "لوایح مالکیت ادبی و هنری" و "ژنتیک" که زیر مجموعه "لایحه جامع مالکیت فکری" هستند را پیگیری کرده و بر اساس یک برنامه ریزی پارلمانی با سایر وزارتخانه همکاری نمایند.

* تثبیت جایگاه مالکیت فکری، متضمن تحقق اقتصاد مقاومتی است

پورمحمدی تاکید کرد: اگر قرار باشد بحث اقتصاد مقاومتی در کشور به جای مناسب خودش برسد، باید موضوع مالکیت فکری هرچه زودتر در کشور تثبیت شود و از تمام ظرفیت های آن به خوبی استفاده شود و در این حوزه باید همگی وارد میدان شده و بار سنگین آن، تنها بر دوش یک یا چند وزارتخانه نباشد.
وزیر دادگستری در خاتمه افزود: ما در موضوع مالکیت فکری نیازمند یک حمایت سیاسی و فراتخصصی هستیم چراکه این حوزه، عرصه هماوردی بین المللی است و دارای اهمیت بسیاری است و می تواند جایگاه کشور را ارتقا دهد.


Powered by Tetis PORTAL