6 دي 1396 8:23:22
به مناسبت فرارسیدن سال نو میلادی؛
دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک به رییس کمیته حقوق کودک سازمان ملل تبریک گفت

دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک به مناسبت فرارسیدن سال نو میلادی در نامه ای به رییس کمیته حقوق کودک سازمان ملل تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری، محمود عباسی دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک و معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری، طی نامه ای خطاب به خانم رناته وینتر سال نو میلادی را به وی تبریک گفت. در این نامه آمده است:
سرکار خانم رناته وینتر
ریاست محترم کمیته حقوق کودک سازمان ملل
افتخار دارم به عنوان دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک جمهوری اسلامی ایران، میلاد پیام آور توحید، صلح و مهربانی، نماد صبر و شکیبایی، حضرت عیسی مسیح علیه السلام خدمت سرکار عالی و کارشناسان محترم کمیته تبریک و تهنیت عرض نمایم.
متأسفانه علی رغم تلاش های صورت گرفته، امسال نیز در حالی میلاد مسیح و ایام سال نوی میلادی را جشن می گیریم که در سایه سکوت مرگبار مجامع بین المللی شاهد گسترش روزافزون خشونت، جنگ، کشتار و جنایت علیه کودکان در کشورهای مختلف از جمله در یمن، سوریه، عراق، فلسطین و میانمار هستیم. نقض فاحش حقوق بشر، نسل کشی، جنایت علیه بشریت و جنایت جنگی و نقض آشکار حقوق بشر دوستانه بین المللی از جمله این رویدادهاست. کودکان، بیش از دیگر اقشار جامعه به تأمین صلح واقعی و پایدار نیازمندند تا در بستری آرام و با رعایت حقوق خود روند رشد و بالندگی را طی کنند. بدون تردید کودکان برخوردار از زیست صلح آمیز، آینده بهتری را برای جامعه بشری رقم می زنند. از این رو فراهم سازی بستر مناسب صلح و عدم خشونت در جوامع و نهایتاً جهان، میسر نمی گردد مگر اینکه کلیه دولت ها، نهادهای بین المللی و جوامع مدنی، مسئولیت خود را به بهترین وجه ممکن ایفا نمایند، و مجدانه فارغ از هر رنگ و بوی سیاسی، در راه ترویج فرهنگ صلح گام بردارند.
امیدواریم که آغاز سال جدید، شروعی برای تحولات عمده در وضعیت کودکان بیگناه و بی دفاع در کلیه نقاط جهان باشد.

محمود عباسی
دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک
و معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری


Powered by Tetis PORTAL