14 بهمن 1387 21:1:14
الهام در مراسم افتتاح 5 پروژه ملي در ساري؛ دولت در بودجه سال آينده به زيرساخت‌ها توجه اساسي دارد
اختصاص بيشتر اعتبارات عمراني از اعتبارات جاري و هزينه‌اي به علاوه توجه به زيرساخت‌ها از ويژگي‌هاي اساسي بودجه سال آينده است.
به گزارش خبرگزاري فارس از شهرستان ساري غلامحسين الهام بعد از ظهر امروز در مراسم افتتاح همزمان 900 پروژه ملي كه پنج پروژه آن در استان مازندران در مركز استان مازندران افتتاح شده است، اظهار داشت: مردم مازندران در دفاع از آرمان‌هاي انقلاب نقشي بي‌بديل در تاريخ معاصر و تاريخ دفاع مقدس داشتند.
وي با تاكيد بر اين نكته كه ايران هيچ گاه عقبگرد ندارد، اظهار داشت: سياست بالندگي نظام بر اين است كه هرگز از مشكلات نهراسيم و با اعتماد به نفسي كه حضرت امام خميني(ره) به ما تلقين كرده‌اند، به پيش برويم.
وي دهه چهارم انقلاب را بر اساس رهنمود مقام معظم رهبري دهه پيشرفت و عدالت دانست و خاطرنشان كرد: بايد كشور بر اساس عدالت ساخته شود.
سخنگوي دولت با اشاره به اينكه ساخت كشور بر مسير عدالت زمينه را براي شكوفايي كشور و ظهور استعداد‌ها فراهم مي‌كند، ياداور شد: پيشرفت بدون عدالت رشد همه ‌جانبه را به دنبال نخواهد داشت.
الهام با يادآوري اين مطلب كه حفظ كرامت انسان‌ها با دولت خدمتگزار تضمين مي‌شود، تصريح كرد: تمام تلاش دولت نهم خدمت‌گزاري بر مبناي عدالت است.
وي عدالت را توزيع مناسب ثروت، امكانات و امكان ظهور و بروز توانمندي‌ها برشمرد و افزود: سازندگي كشور كه بايد بر اساس عدالت پيش رود مستلزم اموري‌ست كه يكي از برنامه‌هاي جدي دولت است.
سخنگوي دولت با اشاره به اينكه دولت در سازندگي كشور به زيرساخت‌ها توجه دارد، اضافه كرد: كشور را مردم مي‌سازند و دولت وظيفه دارد زيرساخت‌هاي مورد نياز از جمله انرژي و تاسيسات زيربنايي را فراهم كند.
الهام گفت: اولويت دادن به مجموعه اقتصادي كشور برنامه جدي دولت است و در اين برنامه‌ريزي طرح‌هاي عمراني در دستور كار دولت قرار دارد.
الهام افزود: در بودجه سه سال و نيم گذشته دولت نهم نشان داده شد كه منحني رشد اعتبارات عمراني بر اعتبارات هزينه‌اي پيشي گرفته و براي نخستين بار اتفاق افتاده است.
وي با اشاره به اينكه صرف زيرساخت‌هاي كشور بايد براي توليد ثروت باشد، تاكيد كرد: هزينه‌هاي دولت بايد كاهش يابد.
سخنگوي دولت با اشاره به اينكه در بودجه جاري دولت اولويت به طبقات پايين جامعه است، خاطرنشان كرد: بودجه جاري و عمراني كشور در حال حاضر كافي نيست و بخش عمده‌اي از سرمايه كشور از اعتبارات بانكي ناشي مي‌شود.
وي اضافه كرد: دولت در اختصاص اعتبارات بانكي به مناطق محروم توجه اساسي كرده است.
وي با اشاره به تاكيد رئيس جمهور مبني بر ثروت‌آفريني منابع بانكي در كشور گفت: رئيس جمهور تاكيد دارد كه منابع بانكي بايد براي سرمايه‌گذاري بخش خصوصي اختصاص داده شود.
در سومين روز از دهه مبارك فجر پنح پروژه ملي شامل پايانه مسافربري ساري، بند انحرافي ميرود، پل تاكام در جاده ساري كياست، تجهيزات سي‌تي‌اسكن بيمارستان امام خميني(ره) شهرستان ساري و آبرساني به 10 روستاي مركز استان به صورت همزمان با 900 پروژه ملي با حضور الهام سخنگوي دولت و مديران ستادي و دستگاه‌هاي اجرايي مازندران به بهره‌برداري رسيد. 14/11/87

Powered by Tetis PORTAL