30 دي 1396 9:58:35
در دیدار فرماندار خوی با معاون حقوق بشر وزیر دادگستری مطرح شد:
تشکیل شورای هماهنگی مراجع متناظر حقوق کودک در شهرستان ها

در دیدار فرماندار خوی با معاون حقوق بشر وزیر دادگستری، موضوع تشکیل شورای هماهنگی مراجع متناظر حقوق کودک در شهرستان ها مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری، محمود عباسی، معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری و دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک که بنابر دعوت رییس دادگستری شهرستان خوی به منظور شرکت در سالگرد شهادت دادستان شهید این شهر و ایراد سخنرانی در مراسم سالگرد شهید حاجی قلیزاده به این شهرستان سفر کرده بود در دیدار عابدی، معاون استاندار و فرماندار ویژه خوی، برقراری امنیت مرزها و مبارزه با تروریسم را نتیجه حضور همواره مردم در صحنه و حمایت آنان از مسئولان توصیف کرد و گفت: مردم ولی نعمت ما هستند و برای احقاق حقوق آنان باید همه هم و غم خود را بکار بندیم.
وی ابلاغ منشور حقوق شهروندی از سوی رییس جمهور محترم و وظیفه ما در اجرا و تحقق آن را در همین راستا عنوان کرد و اجرای منشور حقوق شهروندی را موجب افزایش امید و نشاط در جامعه و رضایتمندی مردم دانست.
عباسی حمایت از حقوق کودکان را نیز در دایره منشور حقوق شهروندی و با بهره گیری از آموزه های دینی رسالتی عنوان کرد که در شهرستان ها و روستاها نیز باید مورد توجه بیشتر قرار گیرد.
دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک با اشاره به تشکیل مراجع متناظر حقوق کودک در دفاتر بانوان و خانواده استانداری ها و نتایج ارزشمندی که در حمایت از حقوق کودکان در استان ها داشته، بر گسترش دامنه تشکیل شورای هماهنگی مراجع متناظر حقوق کودک در شهرستان ها تأکید کرد و ابراز امیدواری نمود که همکاری و هماهنگی فرمانداری ها با مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک موجب ارتقای جایگاه حقوق کودکان در کشور گردد که آینده سازان فردای کشورند.


Powered by Tetis PORTAL