1 خرداد 1396 13:39:58
وزیر دادگستری:
نحوه مشارکت مردم در انتخابات، زبان گویای جایگاه تمدنی ما بود
وزیر دادگستری گفت: مشارکت گسترده و آگاهانه مردم در انتخابات، زبان گویای جایگاه تمدنی، مدنیت و اعتلای فرهنگی و بلوغ سیاسی ملت ما بود.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری، حجت الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری، در ادامه جلسه تفسیر قرآن مجید در جمع مسئولین و کارکنان وزارت دادگستری و سازمان تعزیرات حکومتی، با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در خصوص حضور مردم در انتخابات اخیر ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا گفت: این انتخابات که به لطف خداوند با شکوه و صلابت هرچه تمامتر برگزار شد، در عرصه داخلی و خارجی تاثیرگذار و برجسته بود.
وی با بیان اینکه حضور گسترده مردم از جهات مختلف حایز اهمیت بود تصریح کرد: انتخابات از جهتی اقتدار آفرین و تامین کننده امنیت ملی ما بوده و از جهت دیگر، نشانگر مدنیت و وجهه معقول و قابل ارایه نظام و فرهنگ ما است و خوشبختانه انتخابات اخیر، با مشارکت گسترده و آگاهانه مردم، زبان گویای جایگاه تمدنی، مدنیت و اعتلای فرهنگی و بلوغ سیاسی ملت ما بود.
وزیر دادگستری تداوم ثبات اداری و اقتصادی را از دیگر نتایج انتخابات اخیر دانسته و افزود: ما در دولت یازدهم تحرکات بزرگی در عرصه بین المللی داشتیم و از طرفی به یک ثبات سیاسی و اقتصادی و نیز ایجاد تعامل مثبت و رو به جلو در فضای بین المللی دست یافته بودیم که بدون شک نتیجه انتخابات تاثیر بسیاری در جهت ادامه این راه و تداوم رشد اقتصادی و سرمایه گذاری و ایجاد انگیزه داشت.
وی همچنین خاطر نشان کرد: دولت معتقد به اقتصاد مقاومتی است و در راستای تحقق آن، برنامه ریزی ها و اقدامات زیادی انجام داده و آنچه که امروز مهم است، توجه به مطالبات به حق مردم، بدون تقسیم بندی های سیاسی است.
پورمحمدی در بخش دیگری از سخنانش تاکید کرد: انتخابات برگزار شده و یک نفر پیروز آن است که نماینده مطالبات کل جامعه خواهد بود و کسی نمی تواند ادعا کند که چون حائز تعدادی از آرای مردم در انتخابات بوده، اکنون نماینده بخشی از جامعه است و این نوع طرز تفکر نه تنها بدعتی جدید بوده و از لحاظ قانونی و اجتماعی فاقد وجاهت و جایگاه است، بلکه می تواند محل مناقشات و ماجراجویی نیز باشد.
وی در ادامه گفت: ما باید آداب انتخابات را به درستی دریابیم و آن را به خوبی اجرا کنیم؛ این که پس از اعلام نتایج انتخابات، فضای جامعه همچنان در رقابت و کشمکش باقی بماند به هیچ عنوان مطلوب نیست و رئیس جمهور منتخب و قانونی مردم باید نسبت به کل جامعه پاسخگو باشد.
وزیر دادگستری در خاتمه با بیان این مطلب که مجموعه اقدامات آشکار و پنهان دولت در ایجاد امنیت فوق العاده و مستحق تقدیر و سپاس است اظهار داشت: دولت مصمم است به محرومین توجه بیشتری داشته باشد و همچنین به جوانان نیز اعتنای بیشتری صورت گیرد؛ همچنین نسبت به تداوم اقتدار ملی در فضای داخلی و خارجی اهتمام جدی تری خواهد داشت.


Powered by Tetis PORTAL