19 تير 1394 22:1:20
وزیر دادگستری در جمع راهپیمایان روز قدس در میدان امام (ره) اصفهان:
امروز دیپلمات‌های شما با قامتی استوار از عزت شما ملت دفاع می‌کنند
وزیر دادگستری گفت: امروز دیپلمات‌های شما با قامتی استوار از عزت شما ملت دفاع می‌کنند و واقعا با این حرکت استواری که انجام می‌دهند انقلاب ما را جهانی کرده و در جهان شمول شدن انقلاب گامی اساسی برداشتند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت دادگستری، حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری در جمع راهپیمایان روز قدس در میدان امام (ره) اصفهان، در سخنانی گفت: سلام و درود بر شما روزه‌داران و شب‌ زنده‌داران مقاوم، هوشیار، حق‌طلب و خداجوی که با شکوهی بلند و استثنایی اینگونه تأثیرگذار و تعیین کننده در صحنه حاضر می‌شوید.
وزیر دادگستری با بیان این‌ نکته که امروز در 770 نقطه از کشور، تظاهرکنندگان عزت و ایمان خود را به جهان نشان می‌دهند، گفت: امیدوارم خداوند این سرزندگی و ایمان را از شما نگیرد و در این راه شما را استوار گرداند.
وی روز قدس امسال را با روز قدس سال‌های دیگر در چند نکته متفاوت ارزیابی کرد و گفت: اولین تفاوت این است که روز قدس امسال در روز قدر واقع شده است و امروز قطره قطره عرق‌های شما و سانت سانت گام‌های شما عبادت و برای شما نجات محسوب می‌شود، تفاوت دیگر این است که شما با این حضور دیپلمات‌هایمان را که در وین در مقابل استکبار جهانی با گام‌های استوار ایستاده‌اند حمایت کردید.
وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: امروز دیپلمات‌های شما با قامتی استوار از عزت شما ملت دفاع می‌کنند و واقعا با این حرکت استواری که انجام می‌دهند انقلاب ما را جهانی کرده و در جهان شمول شدن انقلاب گامی اساسی برداشتند.
وزیر دادگستری با بیان این‌که امروز پانزدهمین روزی است که وزیر امور خارجه آمریکا با تمام دستگاهش مقابل دیپلمات‌های ما قرار گرفته است، افزود: ‌آنها منتظرند تا مقاصد خود را به دست آورند و تمام فعالیت هایشان را در سراسر جهان کنار گذاشته‌اند، آنها با این کار در مقابل رسانه‌های جهان این پیام را دادند که انقلاب اسلامی ایران بسیار تأثیرگذار است و به همین دلیل برای مذاکره با ایران تمام کارهایشان را کنار گذاشته‌اند.
پورمحمدی با اشاره به این‌که امروز عوامل وابسته به صهیونیست و دشمنان اسلام دلالان و آنهایی که به دروغ لباس دین و صلح به تن کرده‌اند رسواتر از همیشه هستند، گفت: امروز به وجود آورندگان و حامیان گروه تروریستی داعش، آن را بلای جان خود می‌بینند و نیاز به جمهوری اسلامی ایران دارند چرا که خودشان اذعان کرده‌اند که به کمک جمهوری اسلامی ایران است که می‌توانند از دست داعش نجات پیدا کنند.
وی با اشاره به این‌که روز قدس امسال چهره واقعی تروریسم را در جهان نمایان کرده است، ادامه داد: امروز متأسفانه مدعیان حفاظت از حرمین شریفین رسوا شدند و حملات به مردم یمن چهره فریب و دغل‌کار اسلام و اسلامیت و انسانیت دغل باز مدعی را رسوا و آشکار کرده است.
حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی در ادامه سخنان خود گفت: ما به پاسبان‌های حرمین شریفین امروز اعلام می‌کنیم با حرکتمان در روز قدس نه تنها به دنبال آزادی قدس هستیم بلکه به دنبال آزادی حرمین شریفین از دست شما هم هستیم.
وزیر دادگستری گفت: امروز بیش از 6 میلیون فلسطینی آواره و سه میلیون فلسطینی اصیل در چنگال رژیم صهیونیستی هستند اما در 35 سال گذشته اسرائیل در جنگ‌های پی‌در‌پی شکست خورده است و منحنی رو به پیشرفت آنها شکسته شده است. آنها در مقابل حزب‌الله لبنان و فلسطینیان شکست‌اند.
وی به فریادهای وزیر امور خارجه کشورمان بر سر مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اشاره کرد و گفت: وقتی آقای ظریف به گروه 1+5 اعلام می‌کند که هیچ ‌گاه یک ایرانی را تهدید نکنید و پس از آن وزیر امور خارجه روسیه هم همین را تکرار می‌کند، این یعنی با تهدید، ایران و ایرانی را نمی‌توانید بلرزانید.
وی به جمله شهید دکتر بهشتی که گفت «آمریکا از ما عصبانی باش و از این عصبانیت بمیر» اشاره و خاطر نشان کرد: به زودی قدس شریف، عراق، سوریه و به خصوص ملت مظلوم یمن آزاد خواهند شد. اما متأسفانه اگر می‌بینید امروز این بلاها سر دنیا می‌آید به دلیل این است که فرهنگ سازی و تمدن سازی به دست صهیونیست‌ها افتاده است و شعار روز قدس ملت ایران شعار علیه فرهنگ صهیونیستی است.


Powered by Tetis PORTAL