16 مهر 1394 18:31:2
سفر استانی به مازندران/
وزیر دادگستری در جلسه شورای اداری مازندران: فساد ویران‌گر است و باید با آن مبارزه کرد
وزیر دادگستری گفت: دولت تاکید جدی بر صرفه‌جویی دارد، آفت فساد ویران‌گر است و باید با آن مبارزه کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت دادگستری حجت الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری، در جلسه شورای اداری مازندران که در شهرستان نور این استان برگزار شد، ضمن تسلیت فاجعه منا اظهار کرد: امیدواریم وضعیت ناگوار در مدیریت حرمین شرفین و بی‌سامانی که در سال‌های مختلف حجاج مشاهده کردند را دیگر شاهد نباشیم و جلوی چهره نامطلوبی که آل‌سعود از اسلام و امت اسلامی نشان داد را بگیریم.

وی با اشاره به اینکه جایگاه جمهوری اسلامی بالقوه بالا بود و امروز به فعل رسیده و این محصول بیش از 36 سال ایثار، جان‌فشانی و مقاومت مردم و تلاش مسئولان است، افزود: امروز تلاش دولت در عرصه جهانی و منطقه‌ای همراه با موفقیت‌های بسیار بالا بوده است.

پورمحمدی با بیان اینکه امروز جمهوری اسلامی مقتدرتر، سربلندتر و تاثیرگذارتر در برابر دشمنان محکم ایستاده است و استکبار جهانی را به چالش کشانده است، خاطر نشان کرد: برداشت‌های جهانی این چنین است که امروز جمهوری اسلامی ایران را در دفاع از حقوق ملت خود ناتوان نمی‌بینند.

وزیر دادگستری با اشاره به اینکه دولت در این دوره تلاش کرد، التهاب‌های جهانی را متوقف کند، اضافه کرد: البته کمبودهایی وجود دارد که به دلیل هجمه شدید تحریم و پیش‌بینی‌های ضعیف، مواجه با افت شدید شدیم که باید کنترل می‌شد.

وی با بیان اینکه این التهاب و تورم لجام گسیخته نیازمند مهار بود یادآور شد: با کاهش قیمت نفت، تنزل کالاهای معدنی، کاهش 60 درصدی قیمت نفت و کاهش اقتصاد جهانی سعی شد همه این موانع و مشکلات مدیریت شود.

نماینده ویژه رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: مازندران امکانات زیادی دارد، اما قبل از مدیریت منابع و تصمیم نیاز است، آنچه را داریم مدیریت کنیم، مازندران نباید با این منابع محروم بماند و اولویت‌بندی امری جدی است.

وی با تاکید بر اینکه ساخت‌وساز باید با حفظ طبیعت و کاربری اراضی انجام شود، خاطر نشان کرد: خروج یک هکتار اراضی کشاورزی 80 نفر را با مشکل تامین غذا مواجه می‌کند که در این بخش توسعه گردشگری باید با روش درست و دریافت هزینه از گردشگران صورت گیرد و حق تخریب به کسی داده نشود.

وزیر دادگستری به تحول مدیریتی اشاره داشت و اظهار کرد: رویکرد مدیریتی باید تغییر کند، روش سنتی باید کنار رود تا تولید و اشتغال ایجاد شود.

نماینده دولت در شهرستان نور تصریح کرد: برای جاده، کشاورزی، بهداشت و درمان، آبزیان به ویژه پرورش ماهی در قفس امکان گذاشته شده، برای مهار آب‌های سطحی و روان آب و فاضلاب شهری نیز فکرهایی شده و برای زباله استان طرح بزرگی در مرحله عقد قرارداد است تا زباله مازندران مدیریت شود.

پورمحمدی ادامه داد: منابع محدود است و باید اولویت‌بندی شود، اولویت امروز تولید و اشتغال است؛ همه منابع باید به اشتغال و تولید سوق داده شوند تا به‌ توان به دیگر موارد هم کمک کرد و رسیدگی شود.

وزیر دادگستری در پایان با اشاره به اینکه براساس گزارش‌های رسیده، مازندران در جلوگیری از تجاوز به منابع طبیعی اقدامات ارزشمندی انجام داده است، گفت: باید در اصلاح طرح هادی مراقبت و کمک کرد، دولت تاکید جدی بر صرفه‌جویی دارد،آفت فساد ویران‌گر است و باید با آن مبارزه کرد.


Powered by Tetis PORTAL