28 ارديبهشت 1395 13:22:55
در دیدار هیأت ایرانی با وزیر دادگستری روسیه تاکید شد:
لزوم توسعه و تعمیق روابط دو کشور در همه زمینه ها
هفت بار دیدار رهبران دو کشور در سه سال گذشته، نشانه اراده مصمم رؤسای جمهور دو کشور به توسعه و تعمیق روابط دو کشور در همه زمینه ها است.

هیأت اعزامی جمهوری اسلامی ایران به اجلاس وزرای دادگستری سازمان همکاری های شانگهای در روز نخست اجلاس در ضیافت نهار آقای الکساندرکاناوالف - وزیر دادگستری فدراسیون روسیه شرکت و با وی دیدار و گفتگو کردند.
در این دیدار محمود عباسی، رییس هیأت ایرانی با تشکر و قدردانی از دعوت هیأت ایرانی به اجلاس و مجمع حقوقی سنت پترزبورگ با توجه به هفت بار دیدار رهبران دو کشور در سه سال گذشته، آن را نشانه اراده مصمم رؤسای جمهور دو کشور به توسعه و تعمیق روابط دو کشور در همه زمینه ها توصیف کرد و گفت: روابط دو کشور در زمینه حقوقی و قضایی در سطح بسیار خوبی قرار دارد و با توجه به مذاکره و پاراف معاهده استرداد مجرمین و الحاقیه معاهده معاضدت قضایی در امور مدنی و کیفری در چند روز گذشته در مسکو، از طرف وزیر دادگستری جمهوری اسلامی ایران، از جنابعالی دعوت می کنم برای امضای معاهدات پاراف شده به جمهوری اسلامی ایران سفر کنید که این موضوع مورد موافقت وزیر دادگستری روسیه قرار گرفت.
وزیر دادگستری روسیه نیز توسعه مناسبات حقوقی و قضایی را به نفع هر دو کشور دانست و از حضور هیأت جمهوری اسلامی در اجلاس شانگهای ابراز خرسندی کرد.
وی حضور هیأت اعزامی جمهوری اسلامی ایران را فرصت مناسبی برای آشنایی بیشتر با سیستم قضایی فدراسیون روسیه توصیف کرد و گفت حضور شما در مجمع حقوقی سنت پترزبورگ زمینه گفتگوهای حقوقی و قضایی دو کشور را فراهم می کند.


Powered by Tetis PORTAL