7 شهريور 1395 12:46:17
سفر وزیر دادگستری به لرستان/8
وزیر دادگستری: منافقین جنایتکار افرادی مثل شهید رجایی و باهنر را از انقلاب گرفتند
وزیر دادگستری گفت: منافقین جنایتکارانی هستند که انسانهای پاکی همانند شهید رجایی و باهنر را از انقلاب اسلامی گرفتند.
به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری، حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری، عصر یکشنبه در جلسه شورای اداری لرستان در خرم آباد با بیان اینکه منافقین در اردوگاه های خود تحت سخت ترین اقدامات مراقبتی از سایه خود نیز می ترسند افزود: خداوند در پیشانی منافقین مهر خواری، خفت و درماندگی حک کرده است و امروز چیزی جز لعن و نفرین و درماندگی و زندگی با هزار هراس در اردوگاه هایشان نصیب آنها نشده است.
وی با بیان اینکه در حال حاضر عربستان و رژیم صهیونیستی از حامیان منافقین هستند اضافه کرد:کسی که به ملت خود خیانت می کند به اندازه دستمال توالت هم ارزش ندارد و خائنان به ملت ها بدانند که سرنوشتی مانند منافقان دارند.

* دشمنان بدنبال تخریب چهره امام (ره) هستند

وزیر دادگستری در بخش دیگری از سخنانش دشمنان نمی توانند امام خمینی (ره) را در بین ملت بد جلوه دهند چون جای امام در قلب ملت ما است.
وی بیان کرد: خشم و کینه و لطف امام الهی بود و در واقع به دستورات الهی عمل می کرد و اگر امام (ره) با کسی باشدت هم برخورد می کرد در حقیقت به دستور خدا و برگرفته از اعتقادات دینی بوده است.
پور محمدی اظهارکرد: بنا بر دستورات دین نباید به کفار رحم کرد چون آنها به شما رحم نمی کنند.
وی بیان کرد: این وظیفه سربازان امام (ره)است که با قدرت در مقابل دشمنان خدا ایستاده و مقابله کنند و از آرمان ها و منافع ملی با تمام وجود دفاع کنند.
وی همچنین گفت: عمر دولت شهید رجایی بسیار کم بوده اما به خاطر تاثیر گذاری و خدمت به خاطر خدا در ذهن مردم مانده است.
وزیر دادگستری افزود: فرهنگ انقلاب اسلامی فرهنگ خدمت، ایثار و شهادت است و معلمان آن شهیدان رجایی و باهنر بوده اند.
به گفته وی با ترویج فرهنگ انقلاب اسلامی در بدنه دولت می توانیم افرادی مانند شهیدان رجایی و باهنر تربیت کنیم.
وی افزود: شهدا راه صد ساله را یک شبه طی کرده اند و ما نیز اگر می خواهیم جاودانه شویم باید کارهایمان رنگ و بوی خدایی بگیرند.
وی ادامه داد: شهید رجایی و باهنر مانند خورشید می درخشند و ملت با عزت، افتخار و الهام بخشی به آنها تاسی می کنند و هر سال به یاد آنها جمع و به روحشان درود و صلوات می فرستند.
وزیر دادگستری گفت: دنیای خدمت یا رحمانی و یا شیطانی است و دنیای شیطانی از هوای نفس تاسی دارد اما دنیای رحمانی خدمت صادقانه به مردم ارائه می کند و این تفاوت این دو دنیا است.

* در طول دوران انقلاب با مردم صادقانه رفتار شده است

وی افزود : در طول انقلاب همواره شفاف، صمیمانه و صادقانه با مردم رفتارشده است که این برگرفته از فرهنگ دین و اعتقادات ما به اسلام است و یک قدم از ارزش های اسلامی و انقلابی تخطی نکرده و مر دین اجرا گردیده است.
وزیر دادگستری همچنین گفت: ملت ایران مقتدر در عرصه منطقه ای، بین المللی و جهانی سرافراز است و ابرهای سیاه نفرت با اتحاد و قدرت کنار زده می شوند.
وی ادامه داد: این اقتدار ملت نشان از زنده بودن و درک کردن جایگاه خود در جهان است و ملت ایران با اطمینان نسبت به آینده عمل می کنند و این مهم دشمنان را به ضعف، تعلل و ابراز خشنوت واداشته است.
پورمحمدی همچنین گفت: اسرائیل به دروغ مدعی پیشروی تا مرزهای ایران است و ایران را متهم به دخالت در امور داخلی کشورهای دیگر می کند در حالیکه ایران اسلامی از حریم ملت ها دفاع می کند.
وی با بیان اینکه ایران اسلامی از مظلومیت مردم یمن، عراق و سوریه برای زندگی آرام دفاع می کند بیان کرد: آنها خواهان انزوا و تحریم شدن ایران هستند اما ملت ایران با بصیرت و هوشیاری رهبری و لطف خدا برجام را به نتیجه رساند.
وزیر دادگستری گفت: دشمن همه حقوق ما را نمی دهد ولی ملت ایران از حقوق خود دفاع می کند و آنها را می گیرد.

* امنیت کشور دشمن را پای میز مذاکره کشاند

پور محمدی با بیان اینکه ما تحریم های را ذلیل و شکست داده ایم اظهار کرد: امنیت کشور باعث شد دشمن را پای میز مذاکره آورده و دنیا اقتدار ما را نظاره گر باشد.
وی همچنین گفت: در سال گذشته دو انتخابات با کمترین حاشیه در کشور برگزار شد.

* مبارزه با فساد در دولت تدبیر و امید جدی است

وی با بیان اینکه بحث مبارزه با فساد در دولت جدی است، گفت: جلوی فسادهای متوسط به بالا را گرفته و البته با قدرت هم در مقابل این فسادها ایستاده ایم.
پورمحمدی اظهار کرد: مردم با فسادهای بزرگ سر و کار ندارند اما از فسادهای کوچک مانند رشوه خواری، تبعیض و بی نظمی آزرده خاطر هستند از این رو مدیران باید مراقب این نوع فسادها باشند.

*کارهای بزرگی در لرستان شده است

پور محمدی در بخش دیگری از سخنانش اظهار کرد: راه اندازی پنجره واحد سرمایه گذاری، نتیجه خلاقیت وگشاده رویی استاندار و مسئولان لرستان نسبت به سرمایه گذاران است و این به این معنی است که در لرستان به دنبال راه انداختن کار سر مایه گذار هستند.
وی بیان کرد: اگر امروز سرمایه گذار هلندی در کشت و صنعت لرستان حضور پیدا کرده و به صورت شبانه روزی کار می کند به خاطر این است که با روی گشاده و سینه فراخ مسئولان استان مواجه بوده است.
وزیر دادگستری گفت: حضور سرمایه گذار هلندی در لرستان موجب شده که هم هلندی ها سود ببرند و هم این استان از تکنولوژی کشت گلخانه ای بهره مند شود.
وی با بیان اینکه 1500 میلیارد ریال سرمایه گذاری در کشت و صنعت لرستان شده، افزود: جدیدترین تکنولوژی گلخانه ای که در هلند وجود دارد در کشت و صنعت لرستان نیز به کار گرفته شده و حتی سرمایه گذار هلندی محصولات گلخانه ای تولید این شرکت را به کشورهای دیگر پیش فروش کرده است.
وزیر دادگستری گفت: وقتی که در استان لرستان کار بزرگی مانند احیای کشت و صنعت لرستان انجام شده قطعا در استانهای دیگر هم می توان کارهای اینچنین انجام داد.
پورمحمدی تصریح کرد: اگر تا به امروز توانسته ایم با مقاومت اقتصادی تحریم ها را شکست دهیم از این پس باید با اقتصاد مقاومتی با رقابت از ناهمواری ها عبور کنیم.
وزیر دادگستری با تاکید بر اینکه هم باید در بودجه های جاری صرفه جویی و هم در جذب سرمایه گذار تلاش کنیم، گفت: جذب سرمایه گذار نیازمند ایجاد جذابیت است.

Powered by Tetis PORTAL