3 مهر 1395 12:58:38
وزیر دادگستری در آیین آغاز سال تحصیلی جدید:
پیام نسل دانش آموز ما ایستادگی و مقاومت است

وزیر دادگستری در آیین آغاز سال تحصیلی جدید گفت: نسل امروز دانش آموزان ما نشان داده است که به راه خود ایمان دارد و از این نسل پیام ایستادگی و مقاومت به گوش می رسد و هر ملتی که مقاوم و به آرمانهایش متعهد باشد پیروز است.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری، حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری، صبح امروز با حضور در مدرسه فرهنگ منطقه 7 تهران، در مراسمی، زنگ آغاز سال تحصیلی جدید را به صدا درآورد.
وزیر دادگستری در این مراسم ضمن تبریک شروع سال تحصیلی جدید، با بیان اینکه سال تحصیلی در کشور ما با سالگرد آغاز دفاع مقدس همراه است اظهار داشت: وقتی فرهنگ با تمدن یک کشور آمیخته می شود و فرزندان یک ملت در سرنوشت جامعه خودشان شریک می شوند، این فرهنگ ماندگار خواهد بود.
وی ادامه داد: خرسندیم از اینکه آموزش و پرورش ما با همه خواستها و آرمانهای ملت ما آمیخته شده و شروع سال تحصیلی با جهاد، شهادت و ایثار آمیخته شده و درود می فرستیم بر همه شهدای دانش آموز و کسانی که فرزندانشان راه آنها را با افتخار ادامه می دهند.
پورمحمدی با بیان اینکه خوشحالیم که فضای علمی کشور بسیار با نشاط است گفت: امروز 13 و نیم میلیون نفر دانش آموز، بیش از 5 میلیون نفر دانشجو و بیش از700 هزار نفر نیز دانشجوی جدید الورود داریم که جزو جوانترین کشورهای دنیا با ضریب بالاترین میزان دانشجو هستیم؛ به ویژه در رشته های پیشرفته و نو، پیشتاز بوده و در رشته منهدسی در رتبه پنجم جهان و در حوزه پزشکی و علوم پزشکی نیز جزو پیشرفته ترین کشورها هستیم.
وی همچنین افزود: خوشبختانه در حوزه فرهنگ و ادب نیز کشوری شایسته و دارای جایگاهی مطلوب هستیم و همه اینها نشان از بالندگی کشور ما دارد؛ امروز کشور ما کشوری است در جایگاه ممتاز جهانی و همانطور که در چند روز گذشته در رسانه ها شاهد بودیم، استقبال از رئیس جمهور ما و درخواستهای ملاقات از وی در زمان حضور در سازمان ملل و اجلاس غیر متعهد ها، در بالاترین سطح بود، که نشان دهنده اقتدار ملت ما و جایگاه ویژه کشور ما است.
وزیر دادگستری در ادامه بیان داشت: نسل امروز دانش آموزان ما نشان داده است که به راه خود ایمان دارد و از این نسل پیام ایستادگی و مقاومت به گوش می رسد و هر ملتی که مقاوم و به آرمانهایش متعهد باشد، پیروز است.

* رشته های علوم انسانی بستر تعالی روح و تعالی انسانی است

وی خاطرنشان کرد: نوآوری های علمی نسل دانش آموزان ما نیز قابل توجه است و مساله مهم برای ما تولید علم بوده و امروز قدرت، ثروت و اقتصاد متکی بر علم است؛ ما کشوری صاحب تمدن و فرهنگ هستیم و این نیاز امروز دنیاست، چرا که امروز دنیا از فقر فرهنگی و اخلاقی رنج می برد و دانش آموزان ما باید به این سلاح مسلح شوند و بدانیم که رشته های علوم انسانی بستر تعالی روح و تعالی انسانی است.
پورمحمدی در خاتمه تصریح کرد: مساله نظم، جدیت و رعایت قانون و احترام به دیگران، از نیازهای دیگر اساسی یک جامعه متعالی است، حقوق شهروندی در جامعه ما باید بیش از سایر جوامع مورد توجه قرار گیرد، چرا که ما جامعه ای خداپرست، دین مدار، حق محور و مهرورز هستیم.


Powered by Tetis PORTAL