29 آبان 1395 22:36:45
وزیر دادگستری:
پرونده های قضایی باید با دقت بررسی شود تا حقی تضییع نگردد
وزیر دادگستری گفت: کار قضائی و قضاوت بسیار سخت و حساس است و باید در صادر کردن رأی و مطالعه و بررسی پرونده‌های قضائی نهایت دقت و عدالت را لحاظ کنیم تا کوچکترین حقی از فرد یا افرادی ضایع نشود.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری، حجت الاسلام والمسلمین مصطفی پور محمدی وزیر دادگستری عصر پنجشنبه در نشست شورای قضایی استان یزد افزود: رسالت اصلی قاضیان، وزارت دادگستری و دستگاه‌ قضائی اجرای عدالت در جامعه و افزایش سلامت اجتماعی است.
وی با بیان اینکه اجرای عدالت در جامعه رسالت اصلی قاضیان است افزود: با اجرای عدالت در جامعه جرم و فساد در اجتماع کاهش و شاخص‌های سلامت اجتماعی افزایش می‌یابد.
وزیر دادگستری گفت: باید به سمت کاهش جمعیت کیفری در استان‌ها گام برداریم و این مهم با کوشش برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و ایجاد اشتغال برآورده می‌شود.
همچنین استاندار یزد در این نشست ضمن تسلیت فرا رسیدن اربعین حسینی گفت: دستگاه قضا و دادگستری در استان یزد به دلیل وجود نیروهای متخصص، متعهد و معتقد هماهنگی و همکاری خوبی با دستگاه‌های اجرائی استان برقرار کرده است و برای رضایتمندی مردم گام برمی‌دارد.
سید محمد میرمحمدی ادامه داد: در استان یزد در بحث مبارزه با فساد، پیشگیری از جرم و مبارزه با قاچاق کالا و ارز اقدامات خوبی انجام شده است و حمایت دستگاه‌ قضائی استان را از سیاست‌های کلان کشور و سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی شاهد هستیم.
نشست شورای قضایی و قاضیان استان با حضور وزیر دادگستری، استاندار یزد، دادستان عمومی و انقلاب یزد و اعضای شورای قضائی استان در دادگستری یزد برگزار شد.
وزیر دادگستری روز گذشته (چهارشنبه) با استقبال استاندار و دیگر مسئولان استان یزد برای سخنرانی در همایش بین المللی حقوق پزشکی در زمینه حقوق ژنتیک وارد این استان شد.
حضور در نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان و دیدار با مدیران و کارکنان دادگستری از دیگر برنامه‌ های سفر 2 روزه وزیر دادگستری به یزد بود.


Powered by Tetis PORTAL