30 مهر 1393 22:55:50
وزير دادگستري در جمع كارشناسان رسمي دادگستري مطرح كرد:
لزوم استفاده بيشتر از ظرفيت كارشناسي در كشور
وزير دادگستري در جمع كارشناسان رسمي دادگستري بر لزوم استفاده بيشتر از ظرفيت كارشناسي در كشور تاكيد كرد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني وزارت دادگستري، حجت الاسلام و المسلمين مصطفي پورمحمدي وزير دادگستري عصر امروز در مراسم روز كارشناس كه در سالن اجلاس سران تهران برگزار شد، از خدمات كارشناسان رسمي دادگستري تقدير كرد.

وزير دادگستري در ابتدا ضمن تسليت به مناسبت فرارسيدن ايام ماه محرم و رحلت آيت اله مهدوي كني، خدمات كارشناسان رسمي دادگستري در كشور را بسيار ارزنده و قابل تقدير ارزيابي كرد.

وي با بيان اين مطلب كه هم اكنون بيش از ده هزار كارشناس رسمي دادگستري در هفتاد و دو رشته مختلف در كشور مشغول فعاليت هستند اظهار داشت: ما از يك مرجعيت والاي تخصصي برخورداريم كه مي تواند در عرصه هاي مختلف كشور جايگاه كارشناسي را ارتقا بخشد.

پورمحمدي ادامه داد: هر كشوري به دنبال تثبيت جايگاه خود و ارتقاي آن است و ما نيز در كشور براي پيشرفت و توسعه نيازمند تحولي بزرگ هستيم و جوانان ما كه حدود دو سوم جامعه را تشكيل مي دهند با روحيه بلندپروازي، شوق حركت و نياز به توسعه و همچنين رفاه و همترازي در عرصه جهاني، مي توانند نقش بزرگي در ايجاد اين تحول ايفا كنند.

وزير دادگستري به جايگاه ويژه و ممتاز كشور اشاره كرد و افزود: بايد با استفاده بيشتر از ظرفيت كارشناسي موجود در كشور و با تكيه بر سوابق و تجربيات، در مسير پيشرفت همت نماييم.

وي نگاه دولت به مسايل مختلف را كارشناسانه، متكي بر محاسبات دقيق و عاري از پنهان كاري خواند و تصريح كرد: در اين دولت براي اولين بار از مجموعه هاي مختلف قوه قضاييه از جمله سازمان ثبت، زندانها و بازرسي براي گزارش دهي و مباحثه دعوت به عمل آمد كه نتايج مطلوبي نيز در پي داشته است.

پورمحمدي در خصوص اقدامات مثبت دولت در مهار تورم و كنترل رشد منفي اقتصادي گفت: در برخي موارد نقدها غيركارشناسي و غيرمنصفانه است و خوشبختانه به ثمر رسيدن طرح سلامت با وجود كمبود منابع و مشكلات فراوان و دستيابي به آمار چهارصد هزار نفري بيمه شدگان از ابتداي سال تاكنون، نشان دهنده تحول به واسطه فضاي جديد ايجاد شده است و با اين حال اگر دو سال متوالي رشد خوب و مناسبي داشته باشيم تازه به وضعيت سال 90 مي رسيم.

وي در بخش ديگري از سخنانش تعهد را جزوي جدايي ناپذير از كارشناس دانست و گفت: «متخصصي كه امانت‌دارانه و وفادارانه به تخصص عمل نمي كند، نبايد متخصص ناميده شود».

وزير دادگستري در پايان با بيان اين موضوع كه در حوزه كارشناسي نيز نياز به جوان گرايي احساس مي شود تصريح كرد: نقش كارشناسي در جايگاه عمومي خود و به ويژه در داوري بسيار مهم است و در اين مسير مي بايست از نخبگان و جوانان كه به دانش روز تسلط دارند بهره گرفته شود تا مرجعيت علمي و تخصصي كشور را به روز كنيم.


Powered by Tetis PORTAL