12 ارديبهشت 1395 15:58:48
به مناسبت بزرگداشت روز معلم:
وزیر دادگستری از برنامه عمل جامع حقوق کودک رونمایی کرد
وزیر دادگستری گفت: خوشبختانه امروز کودکان ما که جمعیتی 23 میلیونی را شامل می شوند، به یک حقوق تدوین شده دست یافته اند که در قالب برنامه عمل جامع حقوق کودک گردآوری شده است.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری، حجت الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری که به مناسبت روز معلم و شهادت استاد مطهری(ره) به یکی از دبیرستانهای دخترانه تهران رفته بود، در جمع دانش آموزان اظهار کرد: همه ما باید قدردان معلم و جایگاه آنان باشیم و شهید مطهری نیز به عنوان یک معلم، فیلسوف، جامعه شناس و روانشناسی برجسته بود که تولیدات علمی فروانی را از خود برجای گذاشته و در تاریخ ماندگار شده است.
وی علوم انسانی را بسیار مهم دانست و گفت: ما ملتی هستیم با پیشنیه تمدنی و فرهنگی که انقلاب کرده ایم و امروز در دنیا در حالت تقابل و هماوردی تمدنی و فرهنگی با دنیا هستیم و می خواهیم راه تعالی و پیشرفت به جهانیان عرضه کنیم و اگر تولیدات فکری مناسبی در این عرصه داشته باشیم، صاحب قدرت خواهیم بود.
وزیر دادگستری به نقش موثر زنان در دنیای امروز اشاره کرد و افزود: خوشبختانه جامعه اسلامی ایران، نشان داد زنان و دختران ما حضور فعالی در تمام عرصه های زندگی دارند که با حفظ شخصیت انسانی آنها محقق شده است.
وی همچنین در بخش دیگری از سخنانش به فعالیتهای وزارت دادگستری در عرصه حقوق کودک اشاره کرد و گفت: پس از دو سال تلاش، برنامه عمل جامع حقوق کودک و نوجوان را که مجموعه دفاع از حقوق کودکان در تمام عرصه هاست، در وزارت دادگستری تدوین شده که در آن وظایف وزارتخانه ها و دستگاهها در زمینه دفاع از حقوق کودکان تبیین شده است.
پورمحمدی گفت: خوشبختانه امروز کودکان ما که جمعیتی 23 میلیونی را شامل می شوند، به یک حقوق تدوین شده دست یافته اند که در قالب این برنامه جامع گردآوری شده و امروز به مناسبت روز معلم از آن رونمایی می شود و در کنار آن نیز سامانه قدرتمند "گنج انسان" نیز آماده بهره برداری است که دارای بانک اطلاعاتی جامعی از وضعیت کودکان کشور و نیز امکانات ویژه ای جهت بهره برداری تمامی اعضای جامعه است.


Powered by Tetis PORTAL