10 خرداد 1395 14:14:5
وزیر دادگستری:
تنها راه مقابله با خوی استکباری ایستادگی است
وزیر دادگستری گفت: باید در مقابل خوی استکباری ایستادگی و مقاومت کرد و این تنها راه است.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری، حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری، در ادامه جلسه تفسیر قرآن در جمع مدیران و کارکنان وزارت دادگستری و سازمان تعزیرات حکومتی ضمن انتقاد از مواضع مسئولین عربستانی و منتفی شدن حضور زائرین ایرانی در مناسک حج امسال اظهار داشت: مایه تاسف جهان اسلام است که عده ای فاسد، فاجر، ریاکار و خونریز متصدی خانه خدا شوند و از حضور زوار مسلمان ممانعت کنند.
وی به رفتار زورگویانه آمریکا در خصوص بلوکه کردن دارایی های کشور اشاره و تصریح کرد: باید در مقابل خوی استکباری ایستادگی و مقاومت کرد و این تنها راه است؛ در برجام نیز آنان امتیازی به ما ندادند بلکه ما به واسطه قدرت و اقتداری که از خود نشان دادیم، توانستیم امتیاز گیری کنیم.
* تولید اقتدار وظیفه همه است
وزیر دادگستری در این باره افزود: هر کجا توانمندی بالا رفته ما توانسته ایم حتی از مستکبرین امتیاز گیری کنیم. و ما وظیفه داریم اقتدار تولید کنیم و اقتدار کشور را در همه عرصه ها بالا ببریم؛ اقتدار اقتصادی، سیاسی، امنیتی، نظامی و سایر حوزه ها همگی دارای اهمیت هستند و هرکجا این اقتدار دچار ضعف شود، مشکل ایجاد خواهد شد؛ اقتصاد مقاومتی مجرای اقتدار اقتصادی و تنها راه کند کردن سلاح دشمنان در فشار اقتصادی و ادامه تحریمها است.
پورمحمدی در بخش دیگری از سخنانش فضای داخلی را مطلوب توصیف کرده و تصریح کرد: خوشبختانه انتخابات مجالس شورای اسلامی و خبرگان با حجم مشارکت بالا و امنیت کامل برگزار شد و وجهه انقلابی و ارزشی آن نیز بسیار برجسته بود؛ ما نیز باید این موقعیتی که در کشور از جهت همبستگی و همراهی با مواضع انقلابی، ارزشی و حفظ موازین انقلاب و دفاع از کیان و افزایش اقتدار وجود دارد را قدر بدانیم.
وی در پایان به وضعیت نامطلوب اسراف و هدر رفت منابع تغذیه ای در کشور اشاره و بیان داشت: بر اساس آخرین آمار ارایه شده از سوی سازمان خوار و بار جهانی(فائو) متاسفانه کشور ما در صدر لیست بیشترین هدر رفت منابع تغذیه ای قرار دارد که به هیچ عنوان قابل قبول نیست و باید با مدیریت صحیح و پرهیز از اسراف در جهت رفع این مشکل همت کنیم.


Powered by Tetis PORTAL