21 تير 1398 19:20:9
در دیدار وزرای دادگستری دو کشور مطرح شد؛
همکاریهای قضایی و حقوقی ایران و قزاقستان افزایش می یابد

همکاریهای قضایی و حقوقی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری قزاقستان با امضای موافقتنامه معاضدت قضایی متقابل در امور مدنی که به امضاء‌ وزرای دادگستری ایران و قزاقستان رسید افزایش می یابد.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری، سید علیرضا آوائی وزیر دادگستری جمهوری اسلامی که به منظور بسط و توسعه مناسبات حقوقی و قضائی با قزاقستان به نورسلطان، پایتخت این کشور سفر کرده است، روز جمعه(98/4/21) در دیدار با مارات بکیتایف همتای خود، از قزاقستان به عنوان کشوری تأثیرگذار در منطقه و همسایه ای مهم برای ایران یاد کرد و بر اراده دو کشور برای توسعه همکاری های قضایی و حقوقی تأکید کرد.
مارات بکیتایف وزیر دادگستری قزاقستان نیز با اشاره به جایگاه مهم دو کشور ایران و قزاقستان، لزوم تکمیل بسترهای حقوقی لازم میان دو کشور و امضای اسناد مربوطه را مهم ارزیابی کرد و بر تقویت همکاری های مشترک تأکید نمود.
در این دیدار همچنین دو طرف در خصوص گسترش و تقویت همکاری های قضایی و حقوقی، اجرای اسناد امضا شده و بررسی اسناد حقوقی لازم برای مذاکره در آینده، سفرهای متقابل، همکاری در مجامع بین المللی، همکاری در امور مربوط به تبادل محکومین و استرداد مجرمین، همکاری در زمینه های جرایم سازمان یافته، تروریسم، مبارزه با قاچاق مواد مخدر، حمایت از حقوق بشر، مالکیت فکری، حقوق کودکان و مبارزه با فساد بحث و تبادل نظر کردند.
همچنین در این ملاقات، «موافقتنامه معاضدت قضایی متقابل بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری قزاقستان در امور مدنی» به امضای وزرای دادگستری دو کشور رسید.


Powered by Tetis PORTAL