14 اسفند 1394 23:54:17
وزیر دادگستری در جمع خبرنگاران:
آیت‌الله واعظ طبسی در راه دفاع از انقلاب با تمام وجود ایستاد
وزیر دادگستری گفت: آیت‌الله واعظ طبسی در راه دفاع از انقلاب با تمام وجود ایستادند و مواضع امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری را با قاطعیت حمایت می‌کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت دادگستری، حجت الاسلام مصطفی پور‌‌محمدی امشب در حاشیه مراسم وداع با پیکر آیت الله واعظ طبسی تولیت آستان قدس رضوی در حسینیه امام رضا(ع) اظهار داشت: آیت الله واعظ طبسی شخصیت متعبدی داشتند و روی اصول اسلامی مقید و باوسواس بودند و در مبارزه با رژیم شاهنشاهی و دفاع از ارزش‌های اسلامی تلاش‌ها و فداکاری‌های زیادی انجام دادند.
وی افزود: ایشان در راه دفاع از انقلاب با تمام وجود ایستادند و مواضع امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری را با قاطعیت حمایت می‌کردند.
پورمحمدی تصریح کرد: آیت الله واعظ طبسی نسبت به رعایت وقف، اصول و مسائل شرعی وقف بسیار مقید بودند و هیچ‌گاه از وقف‌نامه‌ها عدول نمی‌کردند.
وزیر دادگستری عنوان کرد: آیت الله واعظ طبسی همیشه می‌فرمودند "از وقف‌نامه‌ها عدول نمی‌کنم چرا که مردم باید بدانند حرمت وقف‌نامه‌ها باید حفظ شود و ما هرآنچه در وقف‌نامه‌ها نوشته شده رعایت می‌کنیم".
وی با اشاره به تقید آیت الله طبسی نسبت به مسائل دینی بیان کرد: بارگاه مطهر امام رضا(ع) را ایشان با جلالت، شکوه، پاکی، نظافت و احترام به زائران و مجاوران مدیریت می‌کردند و هرشخصی که به مشهد می‌آید ملکوتی بودن این شهر و بارگاه منور رضوی را حس می‌کند.
پورمحمدی خاطرنشان کرد: آیت الله واعظ طبسی با مدیریتشان تسهیلات خوبی در حرم رضوی برای زائران و مجاوران فراهم کردند و هرچه منابع وجود داشته صرف و هزینه شده تا این بارگاه ملکوتی رونق، جذابیت و راحتی بیشتری برای زائران داشته باشد.
وی افزود: بارگاه منور رضوی به‌گونه‌ای مدیریت شده که هرگاه مردم از اطراف و اکناف ایران به مشهد می‌آیند احساس کنند اینجا خانه عبادت و بندگی است.
وزیر دادگستری گفت: خدام امام رضا(ع) همیشه با احترام و با عزت با زائران رضوی برخورد می‌کنند و اینها از برکات وجود ایشان بود و وجود بسیار مفید، مؤثر و پربرکتی داشتند، ان‌شاءالله که ایشان با اولیا و امام رضا(ع) محشور شوند.


Powered by Tetis PORTAL