28 آبان 1397 11:9:51
سفر وزیر دادگستری به آذربایجان غربی/
وزیر دادگستری: دوای درد جامعه ما اتحاد است
وزیر دادگستری گفت: دوای درد جامعه ما اتحاد بوده و دولت نیز با تمام وجود در پی حل مشکلات مردم است.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری به نقل از ایرنا، سید علیرضا آوائی روز دوشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان نقده با بیان اینکه دوای درد جامعه ما اتحاد است، افزود: دولت نیز با تمام وجود در پی حل مشکلات مردم بوده و درعین حال رئیس جمهوری از وزیران درخواست دارد که سکوت را بشکنند و اقدامات انجام شده را تبیین کنند.
وی اظهار داشت: مسئولان نیز باید بدانند که چه امانت بزرگی از سوی مردم و شهدا بر دوش آنان گذاشته شده است.
وزیر دادگستری با اشاره به خدمات بیشمار جمهوری اسلامی به مناطق روستایی و کم برخوردار ادامه داد: زمانی روستاهای ما آب، برق، گاز و جاده نداشت اما امروز در روستاهای مرزی مردم از ما درخواست داشتند که اینترنت روستا را تقویت کنیم.

**اتحاد؛ رمز توسعه
نماینده مردم نقده در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست گفت: عمده عوامل توسعه نیافتگی آذربایجان غربی درونزا است که اگر بتوانیم بر این مشکلات داخلی پیروز شویم، موفق خواهیم شد.
عبدالکریم حسین زاده افزود: مرز یکی از ظرفیت های این استان است که مردم این دیار سالها با خون خود از آن حراست و حفاظت کرده اند، اما متاسفانه از توسعه عقب مانده ایم که باید برای جبران این عقب ماندگی ها از خودمان شروع کنیم.
وی اظهار داشت: اعضای شورای اداری وظیفه دارند مردم را به هم نزدیک کنند و وحدت باید در بین آحاد مردم بصورت واقعی باز نشر شود تا احدی جرات تعدی به این سرزمین نداشته باشد.
امام جمعه نقده نیز در این نشست با اشاره به اولویت های اساسی این شهرستان توجه ویژه به جاده های مواصلاتی در سه محور ارومیه – نقده، بناب - نقده و نقده - پیرانشهر را خواستار شد و گفت: مردم منطقه به صنایع تبدیلی نیاز دارند تا دسترنج کشاورزان به هدر نرود.
حجت الاسلام محمد ابراهیمی اظهار امیدواری کرد؛ پس از افتتاح راه آهن بخش مسافری آن فعال شود و این مهم به تعویق نیفتد و همچنین بیمارستان نقده برای ارائه خدمات به مردم نیاز به توسعه دارد.
فرماندار نقده نیز در این نشست گفت: در دولت تدبیر و امید، نقده با افتتاح راه آهن به شبکه ترانزیتی کشور وصل می شود که برای تکمیل این خط 250 میلیارد ریال هزینه شده است.
به گفته مرتضی فرامرزی همچنین با تدابیر دولت شاهد یک انقلاب در حوزه بهداشت و درمان کشور و شهرستان نقده هستیم.
این مسئول خاطرنشان کرد: از 95 روستای شهرستان نقده تا سال 93 به فقط 22 روستا گازرسانی شده بود، اما تنها در چند سال گذشته به 65 روستا گازرسانی شد و تا سال 98 همه روستاهای شهرستان از نعمت گاز بهره مند خواهند شد.
فرامرزی درباره انتظارات مردم از دولت، اظهار داشت: درخواست مردم از دولت در 22 بند تدوین شده است که به وزیر محترم دادگستری برای پیگیری تقدیم می شود.
حجت الاسلام دکتر حسن روحانی و هیات دولت امروز دوشنبه میهمان مردم آذربایجان غربی هستند؛ در این سفر یکروزه 10 طرح بزرگ در حوزه های بهداشتی درمانی، گازرسانی، آبخیزداری، فرودگاه، راه آهن و نیروگاه سیکل ترکیبی با هزینه 9 هزار و 971 میلیارد ریالی افتتاح و عملیات اجرایی 2 طرح در بخش های آبخیزداری و گازرسانی روستایی به ارزش 486 میلیارد ریالی آغاز می شود.


Powered by Tetis PORTAL