5 شهريور 1395 10:31:14
در سفر وزیر دادگستری به استان همدان به مناسبت هفته دولت:
مدرسه استثنایی همدان توسط وزیر دادگستری افتتاح شد
مدرسه استثنایی همدان توسط وزیر دادگستری افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری، دقایقی پیش مدرسه استثنایی همدان با حضور وزیر دادگستری و استاندار همدان افتتاح شد.
حجت الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری، روز جمعه در آئین بهره برداری از مجتمع آموزشی استثنایی همدان با ابراز خرسندی از توجه عموم جامعه به قشر استثنایی افزود: سه هزار و 355 دانش آموز استثنایی در مدارس همدان در حال فراگیری علم هستند و یک هزار و 600 دانش آموز نیز بطور غیر مستقیم تحت نطارت هستند.
وی اظهار کرد: با توجه به اینکه وظیفه مسئولان توجه به این قشر از جامعه است من نیز بعنوان رئیس مرجع علمی حقوق کودک پیگیر حقوق این افراد هستم.

* حمایت از بهزیستی رسالت بزرگ دولت است

وزیر دادگستری تاکید کرد: برای مساله آموزش، تربیت و فراگیری علم توسط دانش آموزان استثنایی باید اهتمام جدی صورت گیرد و با وجود مشکلات موجود باید برای خدمت به این قشر تلاش کرد.
پورمحمدی با ذکر اینکه 90 دانش آموز از مهرماه در این هنرستان مشغول به تحصیل می شوند گفت: برای پیشبرد امور دانش آموزان استثنایی باید از ظرفیت و توان خیران بهره گرفت.
وی افزود: بسیاری از خیران انگیزه خدمت و کمک به مردم را دارند که مسئولان باید بستر حضور و مشارکت آنها را فراهم آورند.
پور محمدی با تبریک هفته دولت اظهار کرد: شهیدان رجایی و باهنر که بعنوان بزرگ مردان عرصه خدمت شناخته می شوند از نیروهای ارزشی آموزش و پرورش بودند.
همزمان با چهارمین روز از هفته دولت با حضور وزیر دادگستری، معاون وزیر، معاون سیاسی امنیتی استانداری همدان جمعی از مسئولان اجرایی مجهزترین مجتمع آموزشی استثنایی غرب کشور در همدان بهره برداری شد.
استان همدان دارای 66 مدرسه ویزه دانش آموزان استثنایی است.
این مدرسه در سال 88 کلنگ‌زنی شده و به علت کمبود اعتبار، عملیات اجرایی آن تا امسال به طول انجامیده بود.
زیربنای این پروژه یک‎هزار و 862 متر مربع و محوطه‎سازی آن 2 هزار و 300 متر مربع است؛ محل تأمین اعتبار این مدرسه استانی بوده و یک‌میلیارد و 400 میلیون تومان برای آن هزینه شده است.
این پروژه بر طبق استانداردهای ساختمان‎سازی و مطابق با نیازهای دانش‌آموزان استثنایی احداث شده است.
این مدرسه استثنایی دارای هشت کلاس و 17 فضا و کارگاه است.
مدیرکل نوسازی مدارس استان همدان در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران از افتتاح سه پروژه نوسازی مدارس در این هفته خبر داد و با اشاره به انجام کلنگ‎زنی 18 پروژه اظهار داشت: 15 پروژه از محل طرح ملی تخریب و بازسازی مدارس اجرا شده است.
فرزاد تیموری با بیان اینکه دو پروژه مربوط به بنیاد برکت و یک پروژه خیرساز است، افزود: بنیاد برکت 9 پروژه در استان همدان احداث می‌کند که اول مهرماه تحویل داده خواهد شد.


Powered by Tetis PORTAL