26 شهريور 1395 23:4:53
وزیر دادگستری:
موضوع فاجعه منا را تا روشن شدن حقیقت پیگیری می کنیم
وزیر دادگستری گفت: اجازه نخواهیم داد این موضوع فراموش شود، ما قضیه را تا حصول نتیجه پیگیری می کنیم.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری، حجت الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری که شامگاه پنجشنبه در اولین سالگرد شهادت استاد گرانقدر حوزه علمیه قم شهید فاجعه مِنا، آیت الها مسلم قلی پور گیلانی در رحیم آباد رودسر واقع در استان گیلان حضور یافته بود، با اشاره به پیچیدگی و ابهامات فراوان حادثه منا گفت: اجازه نخواهیم داد این موضوع فراموش شود، ما قضیه را تا حصول نتیجه پیگیری می کنیم تا حقیقت حادثه مشخص و حقوق این انسان های مظلوم استیفا شود.
وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر سرزمین مقدس منا، از جان باختگان این فاجعه به عنوان بندگان پاکباخته و مومن و با اخلاص یاد کرد که با لباس احرام در سرزمین منا عروج کردند و دعوت حق را لبیک و به لقا الله پیوستند.
وزیر دادگستری، اظهار نظر نخست وزیر رژیم صهیونیستی مبنی بر سیاسی شدن موضوع حج از سوی ایرانیان را ادعایی گستاخانه برشمرد و گفت: آقای صهیونیست، حج متعلق به مسلمانان است به شما چه مربوط است، شما می خواهید به ما درس دین بدهید؟ شما یهودی ها و صهیونیست ها بخاطر بد عهدی با خدا و حضرت موسی علیه السلام و قتل پیامبران مورد نفرین خدا قرار گرفتی و تا ابد ترسان و لرزان خواهید ماند .
وی با انتقاد شدید از دولت سعودی بخاطر ممانعت از رسیدگی به فاجعه منا و پیگیری موضوع از طریق گروه حقیقت یاب گفت: ما مدعی هستیم، خودتان محکمه بگذارید و ما شهود و ادله می آوریم، چرا اجازه تشکیل کمیته حقیقت یاب را نمی دهید.
حجت الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی گفت: ماجرا نشان دهنده آن است که حادثه فراتر از یک ماجراجویی خبیثانه است و آنچه را که در یمن، عراق، سوریه، بحرین و مصر شاهد هستیم حاکی از ارتباط سعودی ها با اسراییل و تلاش برای حادثه آفرینی بزرگی بودند تا اذهان را منحرف و به سمت و سوی دیگری ببرند .
وی گفت: امروز مقتدرتر از گذشته حرف خود را در مجامع بین المللی می زنیم چرا که مسیر انقلاب، عزت ملی ما را افزوده و این کاملا مشهود است.
پور محمدی با اشاره به حضور هیات های کشورهای مختلف در کشورمان افزود: تا دیروز می گفتند شما در کنوانسیون ها محکوم و تحریم هستید اما امروز با پشتیبانی شما ملت تحریم ها را پشت سر گذاشته ایم. ما به عنوان دولت اگر در عرصه جهانی سرافرازیم این متاثر از دولت فعلی نیست بخاطر وجود شما ملت است دولت حرف شما را محکمتر و قشنگ تر می زند و جا خالی نداده و در همه جا حضور قوی داشته است این اقتدار را شما مردم به دولت داده اید.
وزیر دادگستری با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در هفته دولت مبنی بر بدعهدی طرف مقابل در خصوص برجام گفت: در موضوع برجام ما از طرف های مذاکره کننده امضا گرفته ایم و حال ایستاده ایم و به حق خود می رسیم، ما حرفمان یکی است و به ملت هیچگاه پشت نکرده و نمی کنیم، ما امضا گرفته ایم و در سازمان ها و نهادهای بین المللی ثبت شده است و نمی توانند آن را انکار کنند.
وی گفت: ما ملتی عقب مانده نیستیم، دست خالی و بدون ادعا و بدون فرهنگ نیستیم، این ها سرمایه ای است که از آن استفاده می کنیم، امروز جنگ اراده ها و تصمیمات است و قطعا اراده ملت ایران قوی تر و بیشتر است.


Powered by Tetis PORTAL