30 بهمن 1395 12:24:26
وزیر دادگستری در دیدار با رئیس اداره مسلمانان قفقاز:
اسلام ضد تندروی و تروریسم است

وزیر دادگستری: اسلام ضد تندروی و تروریسم است و شکل گیری گروه های تند رو به نام اسلام، جریان انحرافی است که نه شیعیان و نه اهل تسنن آن را قبول ندارند، اما متاسفانه علیه اسلام در جریان است.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری، حجت الاسلام و المسلمین مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری کشورمان در ادامه برنامه های سفر خود به کشور آذربایجان و در آخرین دیدار، با رئیس اداره مسلمانان قفقاز دیدار و گفتگو کرد.
وزیر دادگستری در این دیدار با مثبت ارزیابی کردن دستاوردهای سفرش به جمهوری آذربایجان بیان داشت: خوشبختانه روابط بین دو کشور در سطح خوب و حجم قابل قبولی است و در عین حال ما انتظار توسعه بیشتری، به ویژه در مراودات اقتصادی داریم.
وی همچنین اظهار داشت: یکی از مسایل مهم بین دو کشور، ارتباط خوب بین مردم دو ملت است؛ این علاقه و محبت مردم به دلیل فرهنگ و مشترکات دینی و زبانی است که از گذشته وجود داشته است؛ ما یک ملت و یک جامعه هستیم و مقامات عالی دو کشور نیز به این امر باور دارند.
پورمحمدی با اشاره به مشکلات ایجاد شده از سوی گروه های تروریستی گفت: آنهایی که می خواستند از طریق ایجاد و حمایت گروه های تندرو و تروریستی، بین کشورهای مسلمان تفرقه ایجاد کنند و در این راه هزینه های گزافی نیز پرداختند، به هدف خود دست نیافتند.
وی در این باره تصریح کرد: علیرغم کینه ورزی ها علیه ایران، ما امنیت خوبی داریم چراکه فرهنگ شیعی ما بر مبنای صلح و مودت و دوستی بوده که مردم را جذب خود کرده است و این سرمایه بزرگی برای ما است که باید تقویت شود.

* روحانیون باید از توسعه و رفاه مردم حمایت کنند

وزیر دادگستری خاطر نشان کرد: اسلام ضد تندروی و تروریسم است و این جریان انحرافی است که نه شیعیان و نه اهل تسنن آن را قبول ندارند، اما متاسفانه علیه اسلام در جریان است. ما به این امر باور داریم و می دانیم که دشمنان اسلام این موضوع را بهانه ای برای سرکوب مسلمانان و جلوگیری از آشکار شدن اصل اسلام، قرار داده اند؛ اصل ترور را صلیبیان علیه مسلمین و امروز صهیونیستها علیه فلسطینیان راه انداخته اند و ما از این اتحادی که بین مسلمانان ایجاد شده بسیار خرسندیم؛ وظیفه ما روحانیون در این بین از همه بیشتر است و ما به عنوان علمای اسلام باید از توسعه و رفاه مردم حمایت کنیم.
در این دیدار "شیخ الاسلام پاشازاده" نیز روابط بین دو کشور را بسیار خوب توصیف کرده و تصریح کرد: روابط خوب روسای جمهور دو کشور، در سایه سفر شما حتما گسترش خواهد یافت؛ چنانکه از گذشته شاهد بوده ام "حیدر علی اف" همواره توجه ویژه ای به ایران داشت و اکنون این دیدگاه و توجه ویژه در مورد "الهام علی اف" نیز وجود دارد.
رئیس اداره مسلمانان قفقاز گفت: به عنوان یک شهروند و یک روحانی از موضع ایران در مناقشات قره باغ تشکر می کنم و همواره جمهوری اسلامی ایران، حامی آذربایجان بوده و امروز در همه زمینه ها روابط خوبی بین دو کشور وجود دارد.


Powered by Tetis PORTAL