اخبار
1399/2/16 13:50:48
وزیر جهاد کشاورزی در دیدار با وزیر دادگستری خواستار شد:

تسریع روند تصویب لوایح قانونی برای حفظ کاربری اراضی کشاورزی

وزیر جهاد کشاورزی تعامل اجزای دولت برای رفع مشکلات کشاورزان را ضروری دانست و گفت: روند تصویب لوایح قانونی که ضامن حقوق مردم، حفظ و صیانت از منابع آب و خاک و بویژه اراضی کشاورزی است، تسریع شود.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، « کاظم خاوازی » در نشست مشترک با وزیر دادگستری به منظور توسعه تعاملات بین بخشی برای رفع مشکلات بهره‌برداران بخش کشاورزی در زمینه امور اراضی، افزود: برای حمایت‌های قانونی، رفع مشکلات حقوقی و صیانت از اراضی ملی و منابع طبیعی نیازمند همکاری های بیش از پیش وزارت دادگستری هستیم.
وزیر جهاد کشاورزی بر اهمیت اجرای قانون حفظ کاربری اراضی کشاورزی، رفع تداخلات اراضی تاکید کرد و اظهارداشت: جلوگیری از تصرفات غیرقانونی و ممانعت از تضییع حقوق دولت و مردم ضروری است.

آمادگی دادگستری برای حمایت‌های قانونی از اراضی ملی و منابع طبیعی

در این نشست «سید علیرضا آوایی» وزیر دادگستری، آمادگی این وزارت برای تسهیل و رفع مشکلات حقوقی و همچنین حمایت‌های قانونی در موضوع اراضی زراعی و حفظ جنگل‌ها و منابع طبیعی را اعلام کرد و گفت: ارتباط و تعامل موثر با قوه قضائیه و تسریع در صدور احکام و رسیدگی به دعاوی کیفری در حل مسائل مردم در زمینه امور اراضی موثر است.
وی با اشاره به اهمیت حفظ درختان در باورهای دینی و احکام حقوقی، بر تداوم و تقویت حمایت‌های قانونی برای جلوگیری از قطع درختان و ممانعت از سوء استفاده سودجویان تاکید کرد.Powered by Tetis PORTAL