5 دي 1396 8:23:41
معاون حقوقی و امور مجلس وزارت دادگستری:
وزارت دادگستری نقش مهمی در امور قضایی و حقوقی کشور دارد
معاون حقوقی و امور مجلس وزارت دادگستری گفت که وزارت دادگستری نقش مهمی در امور قضایی و حقوقی کشور دارد.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری، میرهادی قره سیدرومیانی در گفت‌وگو با ایسنا گفت: این هفته در کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس به بررسی بودجه سال 1397 سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، دیوان عدالت اداری، سازمان پزشکی قانونی، سازمان قضایی نیروهای مسلح و سازمان بازرسی کل کشور پرداخته شد.

وی ادامه داد: بررسی بودجه پیشنهادی وزارت دادگستری نیز از دستور جلسات کمیسیون حقوقی و قضایی در این هفته بود و طبق دستور، بررسی بودجه پیشنهادی شوراهای حل اختلاف، دادگاه ویژه روحانیت، دانشگاه علوم قضایی نیز باید در این کمیسیون مورد بررسی قرار گیرد.

قره سیدرومیانی بیان کرد: این هفته در صحن علنی مجلس شورای اسلامی«طرح الحاق یک تبصره به ماده ۳۵۳ قانون آیین دادرسی کیفری» که توسط شورای نگهبان اعاده شده بود و همچنین «لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون سازمان ملل متحد برای مبارزه با جرائم سازمان یافته فراملی» در دستور کار قرار دارد و امروز در صحن علنی «طرح الحاق یک تبصره به ماده ۳۵۳ قانون آیین دادرسی کیفری» بررسی و رای‌گیری می‌شود.

قره سیدرومیانی با بیان اینکه همکاری خوبی با مجلس و قوه قضائیه داریم و همه در تلاش هستیم که بر اساس اهداف و اسناد بالادستی به پیشبرد برنامه‌ها کمک کنیم، گفت: وزارت دادگستری نقش مهمی در امور قضایی و حقوقی کشور دارد و باید سعی کنیم با تعامل حداکثری، مسائل را پیگیری و حل کنیم. در همین رابطه جلسات مختلفی را با سازمان‌ها، ارگان‌ها و نهادهای مختلف داریم که در فرصت‌های آتی نتایج جلسات را در اختیار رسانه‌ها قرار خواهیم داد.


Powered by Tetis PORTAL