8 ارديبهشت 1398 0:4:19
با حضور در منطقه شهر ری صورت گرفت؛
بازدید دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک از سکونت گاه های غیر رسمی

دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک و اعضای کارگروه پایش و ارزیابی این مرجع از سکونت گاه های غیر رسمی شهر ری بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری، محمود عباسی دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک و اعضای کارگروه پایش و ارزیابی مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک در راستای رسیدگی به مشکلات و بررسی وضعیت کودکان در مناطق حاشیه شهر ری، از سکونت¬گاه¬های غیر رسمی شهر ری در منطقه علیمون و عباس آباد بازدید کردند.
در این بازدید که با حضور اعضای کارگروه یادشده و کارشناسان مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک انجام شد، اعضای کارگروه ضمن بازدید از خانه ایرانی شهرری( یکی از دفاتر جمعیت امام علی(ع) در محله های حاشیه شهر ری است)، قلعه علیمون و کوره های آجر پزی عباس آباد (محله های باستانی شهر ری) به بررسی وضعیت کودکان در این مناطق پرداختند.
در این بازدید عباسی معاون حقوق بشر و امور بین الملل و دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک وزارت دادگستری با اشاره به مشکلات موجود در این مناطق عنوان کرد: با توجه به فقدان امکانات اولیه زندگی از جمله سرویس های بهداشتی، آب سالم، برق و .. این منطقه غیر قابل سکونت می باشد و طبق آمار اعلام شده از طرف ساکنین حدود ۲۰۰ نفر در این منطقه ساکن هستند، لذا باید کمک کنیم تا افراد خصوصاً کودکان در این مناطق از حداقل امکانات و حقوق اولیه برخوردار شوند.
در ادامه وی خواستار تداوم برگزاری جلسات پایش و ارزیابی و همکاری های گسترده سازمان های مرتبط با کودکان برای توسعه فعالیت های حمایتی کودکان و استفاده بهینه از امکانات موجود در این زمینه شد.
دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک همچنین افزود: دانشگاه های علوم پزشکی، آموزش و پرورش استان و فرمانداری منطقه باید به تکالیف قانونی خود عمل نمایند. متاسفانه آئین نامه مربوط به سکونت های غیر رسمی اجرا نمی شود. دستگاه ها وظیفه دارند مقررات مربوط به این حوزه را رعایت و کارگروه پایش و ارزیابی مرجع باید گزارش های دوره ای تهیه و به مرجع اعلام نماید.


Powered by Tetis PORTAL