5 دي 1394 14:54:54
وزیر دادگستری:
ایران نمادی از وحدت جهان اسلام است
وزیر دادگستری گفت: جمهوری اسلامی ایران نمادی از وحدت و همگرایی مسلمانان در جهان اسلام است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت دادگستری، حجت الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری، روز شنبه در همایش 'امین امت' در مشهد که با حضور علمای شیعه و سنی برگزار شد، گفت: جمهوری اسلامی ایران به لطف پیروی از راه پیامبر اسلام (ص) که با تفکر و تعمق عجین شده و شریعتی که با گذشت، عفو، بزرگواری و اخلاق حسنه آمیخته شده، مبشر و مبلغ شریعت عالی محمدی(ص) است.
وی اظهار کرد: یکی از علل مشکلات ایجاد شده در منطقه تفرقه بین شیعه و سنی است لذا وحدت بین مسلمانان از اهمیت فوق العاده برخوردار بوده و جامعه اسلامی به آن محتاج است.
وی گفت: امروز جامعه بشری نیازمند شناخت پیامبر اسلام (ص) است؛ پیامبری که برای رحمت، لطف، صفا و محبت از سوی خداوند فرستاده شده است.
پورمحمدی افزود: پیامبری که شاخص اصلی خلق و خوی نیکوست و برجستگی وی به اخلاق و منش خوب و تحمل و صبوری است.

* شناخت منش پیامبر اکرم(ص) نیاز امروز جامعه اسلامی است

وی با اشاره به لزوم وحدت بین امت اسلامی و مقابله با تفرقه و جدایی اظهار کرد: امروز جامعه اسلامی به شدت نیازمند معرفت و شناخت منش و رفتار پیامبر اکرم (ص) است.
وزیر دادگستری ادامه داد: امروز دین پیامبر اسلام (ص) در جهان با خشونت، اختلاف، درگیری، کشتار و آوارگی توام شده و بیشترین جنگ ها و خونریزی ها به نام اسلام و در سرزمین های اسلامی رخ می دهد.
وی تصریح کرد: در این میان ساحت پیامبر (ص) تضعیف و مورد خدشه و نقد قرار می گیرد و نسبت های ناروا و اهانت های بزرگ به قرآن و پیامبر (ص) نسبت می دهند و بدین طریق دشمنان از اختلاف ها و درگیری ها برای رسیدن به اهداف خود سوء استفاده می کنند.
پورمحمدی گفت: در شرایطی که عده ای منحرف دیگر مسلمانان را تکفیر نموده و واجب القتل می دانند باید شاهد چنین وضعیتی در بلاد اسلامی باشیم.
وی افزود: بسیار ناخوشایند است که در آستانه سالروز میلاد پبامبر اکرم (ص) شاهد پرپر شدن پیروان وی و تفرقه بین مسلمانان باشیم؛ پیامبری که مبنای وحدت و توحید است اینک در بین امت اسلامی مهجور مانده است.
وزیر دادگستری عدم هم اندیشی و هم فکری بین علمای مسلمین را از علل تفرقه و جدایی در امت اسلامی عنوان کرد و گفت: این اختلاف ها و دشمنی ها فرهنگ جاهلیت و بربریت است و جامعه انسانی مورد نظر پیامبر اکرم (ص) با عطوفت، تفکر، محبت و تامل همراه است.

* وجود اختلاف بین مسلمانان موجب تقویت دشمن است

وی افزود: اولین کلام پیامبر (ص) این است که دست از اختلاف ها و نفاق بردارید چرا که نفاق و اختلاف در بین مسلمانان، دشمنان اسلام را مسلط می کند.
وی اظهار کرد: دشمنان با سوء استفاده از اختلافات و ایجاد جنگ، خونریزی، درگیری و کشمکش، اکنون بهای نفت را به نازل ترین قیمت و کمتر از 30 دلار رسانده اند.
پورمحمدی ادامه داد: اتحاد بین شیعه و سنی در ایران آثار و برکات فراوان داشته به طوریکه امروز مردم کشور اعم از شیعه و سنی وضعیت مطلوبی از نظر تامین نیازهای زندگی، روابط اجتماعی، مشارکت سیاسی و فعالیت های فرهنگی دارند.
بر اساس این گزارش همایش "امین امت" با حضور استاندار خراسان رضوی و بیش از 500 نفر از علمای شیعه و سنی این استان به مناسبت هفته وحدت در مشهد مقدس برگزار شد.


Powered by Tetis PORTAL