21 شهريور 1397 14:14:11
وزیر دادگستری:
تعزیرات در پرونده های گران فروشی کم کاری ندارد

وزیر دادگستری با اشاره به گرانی های اخیر و اتفاقاتی که در چند ماه گذشته در موضوعات اقتصادی رخ داده است، گفت: سازمان تعزیرات در موضوعات اخیر کم کاری نداشته و احتیاط لازم را نیز داشته است.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری به نقل از ایرنا، سید علیرضا آوائی روز چهارشنبه در حاشیه جلسه دولت در پاسخ به اینکه مردم درباره مبارزه با گران فروشی خواستار برخورد با قاطعیت هستند، افزود: آمادگی دارم آمار عملکرد سازمان تعزیرات حکومتی در یک ماه گذشته در زمینه برخورد با محتکرین و گران فروشان و جرایمی که صادر شده را اعلام کنم.
وی ادامه داد: وظیفه تعزیرات حکومتی بسیار حساس و ظریف است، همچنان که وظیفه مبارزه با گران فروشان را دارد، وظیفه دارد دقت لازم را داشته باشد تا آرای صادره در راه حق، درست و قانونی باشد.
وزیر دادگستری اظهار داشت: تعزیرات در این خصوص از زمانی که این اتفاقات در کشور رخ داد و موج گرانی پیش آمد، کم نگذاشته و سعی کرده کم کاری نکند و آرای غالب پرونده ها بین یک هفته تا 15 روز صادر شده است.
آوائی گفت: همیشه نگرانی درباره تعزیرات این بوده که به دلیل فشار و مطالبات به حق مردم و فضاهای هیجانی از مسیر تعادل خارج شویم، یعنی همین مقدار که اجناس احتکار شده پیدا شود مفید است و مردم را راضی می کند، اگر بی احتیاطی شود و سراغ انباری برویم که احتکار در آن صورت نگرفته، کارهای درستی که انجام می شود نیز زیر سئوال می رود و آثار منفی خواهد داشت.
وی خاطرنشان کرد: در اقدامات ما باید دقت کافی صورت گیرد، به هر میزان که برخورد با محتکرین مفید و ضروری است و باعث امید مردم می شود، درمقابل اگر در اثر آدرس غلط یا اینکه هرکسی بخواهد خودنمایی کرده و عقب نماند، بی احتیاطی صورت گرفته و افراد آبرومند بی جهت بی آبرو شوند، خدمتی به مردم نخواهد بود.


Powered by Tetis PORTAL