23 دي 1396 12:56:59
با حضور معاون وزیر دادگستری در ایرنا انجام شد؛
انعقاد تفاهم نامه همکاری بین وزارت دادگستری و خبرگزاری ایرنا
وزارت دادگستری و خبرگزاری ایرنا تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری به نقل از ایرنا در دیدار محمود عباسی، معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزارت دادگستری با سید ضیاء هاشمی، مدیرعامل خبرگزاری ایرنا تفاهم نامه همکاری بین معاونت حقوق بشر و امور بین الملل وزارت دادگستری و خبرگزاری ایرنا به امضای طرفین رسید.
عباسی معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری در این مراسم با اشاره به ابلاغ منشور حقوق شهروندی از سوی رییس جمهوری تأکید کرد کارهای خوبی در زمینه حقوق شهروندی در کشور انجام شده اما رسانه ها به عنوان نهاد واسط و حلقه پیوند بین مردم و حکومت می توانند مانع از انتشار اخبار ناسره و پیامدهای نامناسب آن برای جامعه شوند.
وی انعقاد تفاهم نامه همکاری بین وزارت دادگستری و خبرگزاری ایرنا را طلیعه ارزشمندی برای آموزش حقوق شهروندی به اصحاب رسانه توصیف کرد و گفت زمانی رسانه ها می توانند در انجام وظایف خود موفق عمل کنند که در وهله نخست با قوانین و مقررات حاکم بر حرفه خود و موازین حقوق شهروندی آشنا باشند.
وی آموزش حقوق شهروندی را موجب ارتقای فرهنگ حقوقی جامعه دانست و آمادگی دستگاه متبوع خود را به منظور اجرای برنامه های آموزشی حقوق شهروندی اعلام و تأکید کرد مفاد تفاهم نامه همکاری منعقده حاوی همکاری های مشترک در زمینه های مختلف آموزشی، پژوهشی و اجرایی است که نتیجه اش رضایت مندی بیشتر مردم از خدمات رسانه های گروهی بویژه ایرنا است.
در این دیدار سید ضیاء هاشمی، مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا) با بیان اینکه این خبرگزاری خود را موظف به ارتقای اعتماد اجتماعی می داند گفت: در صورت ارتقای اعتماد اجتماعی هزینه ها و چالش های جامعه کاهش می یابد.
هاشمی با بیان اینکه ایرنا رسانه دولت- ملت است گفت بسی جای خوشحالی است اگر بتوانیم در جهت انعکاس شایسته مسائل کمک کنیم و در مسیر تحقق حقوق شهروندی تأثیرگذار باشیم. ما وظیفه خود می دانیم در کنار شما، دادگستر باشیم چون رسانه ها به طور ذاتی عدالت طلب هستند و خود را موظف به ترویج عدالت می دانند.
در این دیدار معاون خبرگزاری ایرنا، مدیرکل محصولات رسانه و برخی خبرنگاران حوزه حقوقی قضایی، مدیرکل حقوق بشر و پیگیری حقوق شهروندی و معاون این دفتر، رییس کانون سردفتران و دفتریاران قوه قضائیه و مدیرکل دفتر خدمات الکترونیک قوه قضائیه حضور داشتند.


Powered by Tetis PORTAL