28 دي 1393 12:33:45
وزير دادگستري:
شهيد نواب بر تارك انقلاب و نهضت ما مي درخشد/دشمن در مقابل ما دست به خودزني كاهش قيمت نفت زده است
وزير دادگستري گفت: از گذشته تا امروز شهيد نواب به عنوان پيشتاز انقلاب، بر تارك اين انقلاب و نهضت مي درخشد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني وزارت دادگستري، حجت الاسلام والمسلمين مصطفي پورمحمدي وزير دادگستري، در مسجد امام حسين(ع) تهران و در مراسم سالگرد شهادت نواب صفوي گفت: در كشور ما مشعلهاي فروزان جهاد و شهادت در جاي جاي اين سرزمين و تاريخ همچنان فروزان است و قلبهاي مستعد، همراه و پاك طينت، فضاي معطر شهادت و جهاد را همراهي مي كند و قدمها اين مسير را مي پيمايد و اراده ها شهادت و جهاد را در پيشاني فعاليت خود قرار داده و اين از بركاتي است كه خداوند بر ملت ما جاري و ساري ساخته و بايد بي نهايت شكرگذار باشيم كه در دامن چنين فضاي متعالي رشد پيدا كرده ايم.

 

وزير دادگستري ادامه داد: داستان شهادت شهيد نواب در عمر كوتاهش موج بزرگي را آفريد و مي دانيم يكي از عناصر تعيين كننده و موثر حركت نهضت ملي نفت، حركت شهيد نواب و ياران فداكار او بوده و پس از شهادت اين شهيد ديگر داستان شهادت يك داستان عظيمي شد كه تا امروز شهيد نواب به عنوان پيشتاز اين انقلاب بر تارك اين انقلاب و نهضت مي درخشد. زندگي شهيد نواب و يارانش فوق العاده الهام بخش است؛ فضاي جامعه ما تحت تاثير حركت انقلابي اين گروه كوچك كه امكانات زيادي نيز نداشته، بوده است و آنچه كه مهم است راه روشن، هدف بسيار والا، اراده بسيار محكم و پايداري و استواري و صلابت موجي است كه همچنان در كشور ما جاري است.

 

وي همچنين با بيان اينكه دشمن به دليل روحيه حق جويي و خداخواهي ملت، در مقابل ما ايستاده است اظهار كرد: چرا دنياي امروز با ما درگير است و در جلسات و نشستها، استكبار جهاني، جهان خواران، صهيونيستها، اينچنين ما را هدف گرفته اند و نشانه گرفته اند و تلاش مي كنند مسير ما را سد كنند؟ پذيرش خداخواهي و حق طلبي ما براي جريان استكبار و جريان صهيونيستي دشوار است.

 

پورمحمدي در خصوص وضعيت تحريمها بر عليه جمهوري اسلامي ايران و نوسانات قيمت نفت در ماهها اخير نيز گفت: اينكه قيمت نفت را در ظرف چند ماه از نزديك 100 دلار به 40 دلار يعني كمتر از نصف مي رسانند، يك خودزني بزرگ براي در غرب و اجيران آنها در منطقه محسوب مي گردد؛ چراكه الان اغلب كشورهاي حاشيه جنوبي خليج فارس اظهار مي كنند كه با كسري بودجه روبرو بوده و در مورد عربستان نيز گفته مي شود، بالاي 100 ميليارد دلار ضرر خواهد ديد. وليكن در مقابل حركت شكوهمند و ناب الهي كه به همت شما مردم و ايثارگريها و شهادت طلبيها و جهادها اتفاق افتاده، دشمن ناچار به صرف هزينه و تحمل سختي شده تا بتواند از اين موج خداخواهي جلوگيري كنند.

 

 

وي در ادامه افزود: ما يك مساله هسته اي داريم و مي خواهيم حقمان را بگيريم و محكم ايستاده ايم و از مواضعمان و از مذاكره دقيق و درست و كارشناسي كوتاه نمي آييم، چراكه به دنبال احقاق حقوق ملت هستيم ودر اين راه جدي ايستاده ايم و اعتماد نيز نداشته و خوشبين نيز نيستيم.

 

* در مذاكرات هسته اي از مواضع ملت و انقلاب كوتاه نمي آييم

 

وزير دادگستري با انتقاد از اتخاذ مواضع نادرست از سوي برخي از افراد گفت: «بعضي نگويند كه آقايان مذاكره كننده وا داده اند و كوتاه آمده اند و از مواضع مردم و انقلاب خوب دفاع نمي كنند و به آنها خوشبين هستند. حتي برخي مي گويند شما براي اصلاح اقتصاد به كمكهاي خارجي دلبسته ايد؛ بايد به اين افراد گفت اگر حرف دوستان را باور نمي كنيد به حرف دشمنان باور داشته باشيد».

وي در اين باره افزود: «اوباما مي گويد اشكال مذاكرات اين است كه ايراني ها به ما اعتماد ندارند. اين حرف حرف درست و بسيار مهمي است. اين خيلي جالب است كه ما در اوج مذاكره و اوج رفت و آمد طوري نشان داده ايم كه داريم دقيقا از آرمانها و مواضعمان به خوبي دفاع مي كنيم؛ دشمن اعتراف مي كند كه اولا ما قدرت منطقه اي هستيم و دو اعتراف مي كند كه آنها به ما اعتماد ندارند».

 

* صبر ملت و تدبير دولت، تيغ تحريم را كند كرده است

 

پورمحمدي همچنين خاطر نشان كرد: شعارها در جاي خود محفوظ بوده و ما همواره مي ايستيم و مقاومت مي كنيم، اما شعار زماني به نتيجه خوب خودش مي رسد كه با مطالعه و برنامه ريزي و شعور باشد. هدف از تحريمها از ابتدا زمينگير كردن ما در عرصه اقتصادي و به تسليم واداشتن ما بوده است، اما ما با كمي تدبير و صبوري ملت موفق به مهار تورم و كند كردن تيغ تحريمها شده ايم.

وي در بخش ديگري از سخنانش با بيان اين موضوع كه دشمن قادر به ادامه دادن جنگ نفت نخواهد بود تصريح كرد: اگر دشمن در تحريم موفق شده بود به خودزني كاهش قيمت نفت روي نمي آورد و امروز به همت و تدبير قواي مملكتي، مجلس، دولت، قوه قضاييه، نخبگان ما و در راس آن مقام معظم رهبري، تيغ تحريم كند و مهار آن كشيده شده و اين نكته اي اساسي است؛ راه انداختن جنگ نفت قابل تداوم نيست و اكنون شاهد هستيم كه دشمن جنگ مذهب عليه مذهب و اسلام عليه اسلام را براه انداخته كه خوشبختانه در سوريه به عنوان خط مقدم و در لبنان و عراق تيرشان به سنگ خورده است.

وزير دادگستري در پايان سخنانش خواستار توجه دولت، ملت، نخبگان، اصناف و طبقات مختلف به خصوص جوانان به پيام شهدا و ادامه مسير روشن آنان شد و گفت: ضعفها و عيوب بسياري داريم و مي بايست با اخلاص به دنبال حل مشكلات و ضعفها و مقابله با فساد در دستگاهها برويم.


Powered by Tetis PORTAL