21 ارديبهشت 1395 17:8:8
سفر استانی کرمان/
وزیر دادگستری: اقتدار ما به دلیل همبستگی ملت و دولت است
وزیر دادگستری گفت: نباید گذاشت وحدت خدشه دار شود چرا که همه اقتدار ما به خاطر همبستگی ملت و دولت است.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری، حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری، روز سه شنبه در اجتماع مردم سیرجان در مهدیه این شهر افزود: وزیر امور خارجه کشورمان که در بالاترین سطح مطرح است به عنوان وزیر و دیپلمات نیست بلکه قدرت و اقتدار یک ملت است و اینکه ما دنیا را تسلیم خود کردیم که به حق ملت ایران اعتراف کنند نشانه اقتدار است.
وی مذاکره های هسته ای را نماد هوشمندی ملت ایران دانست و اظهار کرد: رهبری کشورمان به درستی تدبیر می کنند و ما هم به عنوان کارگزاران باید راه را ادامه دهیم.
وی با بیان اینکه ملت ایران، قوه قضائیه و دستگاه قضایی باید مقتدر باشند افزود: اقتصاد مبحث مهمی است و دشمنان می خواهند فضای اقتصادی را بر ما تنگ کنند.
وزیر دادگستری با تبریک روز پاسدار گفت: وجود 600 شهید و هزار جانباز در سیرجان به پیروی از امام حسین (ع) است و کشور ما شاهد این سربلندی است و افتخار می کنیم که زندگی مان حسینی است و امروز روز عزت است.
وی افزود: دشمنان می خواهند امنیت را از بین ببرند و ملت ایران مدعی است که پنجه در پنجه آمریکا انداخته؛ بر این اساس دشمنان به راحتی از ایران نمی گذرند.
عضو کابینه دولت تدبیر و امید اظهار کرد: مکر و حیله و ناجوانمردی ها همیشه بوده، انسان باید تابع حق باشد، ما یک ملت صاحب تفکر هستیم، انقلابی بزرگ ایجاد کردیم و به موضع حاکمیت تبدیل شدیم.
وی گفت: ما می دانیم که مشکل اشتغال داریم اما در دوره سال 93 و 94، 620 هزار نیروی شغل ایجاد و 800 هزار نیروی جویای کار وارد بازار شده است.

* با وجود تحریم ها تراز اقتصادی مثبت داشته ایم

وی ادامه داد: در کشورهای اروپایی ترازهای اقتصادی همه منفی بوده اما با وجود تحریم ها در سال 94 یک میلیارد و 40 میلیون دلار تراز مثبت تجاری داشته ایم.
پورمحمدی بر فعال کردن بخش خصوصی با هدف عملکرد مطلوب تر تاکید کرد و گفت: کار را باید به مردم سپرد تا موانع برطرف شود و یکی از موانع کار، قاچاق کالاست که سال گذشته 20 درصد کاهش قاچاق و 47 درصد هم افزایش کشفیات قاچاق داشته ایم.
وی با تاکید بر وحدت و همدلی گفت: نباید گذاشت این وحدت خدشه دار شود و همه اقتدار ما به خاطر همبستگی ملت و دولت است.
وی گفت: کرمان از استان های پیشرو در عمران و آبادانی است که طرح هایی با سرمایه گذاری 130 هزار میلیارد ریال اعتبار در بخش خصوصی در حال انجام و نیازمند همکاری دولت برای رفع موانع است و مجتمع گل گهر سیرجان می تواند تمامی نیروهای بومی را به کار گیرد.
وزیر داگستری گفت: آب صنعتی از دریای عمان به استان کرمان منتقل می شود و آب شرب بخشی از استان هم از بهشت آباد تامین خواهد شد که هر یک 60 هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد و باید در برنامه کار قرار گیرد.
وی تصریح کرد: امروز این استان نیازمند سرمایه گذاری است و باید راه را برای حضور سرمایه گذاران باز کرد.
وزیر دادگستری امروز (سه شنبه) همزمان با ورود رئیس جمهوری به استان کرمان وارد سیرجان شد و مورد استقبال مسئولان این شهر قرار گرفت.

بر اساس این گزارش در ادامه برنامه های سفر وزیر دادگستری به سیرجان، بیمارستان 32 تختخوابی امام حسین(ع) ارزوئیه نیز به دست وی افتتاح شد.

وی همچنین در پایان برنامه ی حضور خود در سیرجان، از ساختمان در حال احداث دادسرا و مجتمع سنگ آهن گل گهر این شهرستان بازدید کرد.

مرکز شهرستان سیرجان در 175 کیلومتری غرب کرمان است.


Powered by Tetis PORTAL