26 آذر 1395 14:54:0
معاون وزیر دادگستری:
ایجاد فراکسیون حمایت از خیرین را در مجلس دنبال می‌کنیم
معاون وزیر دادگستری با اشاره به ضرورت حمایت از خیرین در عرصه‌های مختلف از پیگیری ایجاد فراکسیون حمایت از خیرین در مجلس شورای اسلامی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری به نقل از ایسنا، حبیب‌الله بوربور، معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر دادگستری، در نشست ملی خیرین و توسعه اجتماعی که با حضور خیرین ملی به میزبانی استان یزد برگزار شد، با بیان این‌که «ما آمادگی داریم مشکل مجمع خیرین کشور را در دستگاه‌های مختلف برطرف کنیم»، اظهار کرد: امکانات لازم در راستای تقویت مسائل فرهنگی و اجتماعی در روستاها ایجاد شود.
وی در مورد مهاجرت از روستاها تصریح کرد: باید با برنامه‌ریزی برای بازگشت موفق روستاییان به روستاها تلاش و از مهاجرت مردم از روستا به شهرها جلوگیری شود.
وی در عین حال با تاکید بر این‌که «جلوگیری از مهاجرت روستاییان با اجبار امکان‌پذیر نیست»، گفت: وقتی تمام امکانات برای شهرها در نظر گرفته شود، مطمئنا مردم در روستاها باقی نمی‌مانند.
معاون وزیر دادگستری در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این‌که «الان 520 مرکز در کشور کار مدرسه‌سازی را انجام می‌دهند»، گفت: در سال‌های گذشته بنیادها و جامع خیری زیادی در کشور ایجاد شده که به صورت خیری در حال فعالیت هستند و این مجموعه‌ها که به هم متصل شدند، سبب هماهنگ کردن امکانات بالقوه آن‌ها شد.
وی با اشاره به این‌که «در حال حاضر بیش از 12 هزار خانواده با دو معلول در کشور زندگی می‌کنند»، خاطرنشان کرد: خوشبختانه الان نزدیک پنج هزار نفر از این خانواده‌ا خانه‌دار شده‌اند.
وی در پایان با تأکید بر «ایجاد راهکارهایی در راستای حمایت بیش از پیش از خیرین در کشور»، افزود: به دنبال ایجاد فراکسیون حمایت از خیرین در مجلس شورای اسلامی هستیم.


Powered by Tetis PORTAL