28 مرداد 1394 12:17:13
در وزارت دادگستری برگزار شد:
دومین جلسه مسوولین تربیت و آموزش پایگاههای بسیج قوه قضاییه
در دومین جلسه مسوولین تربیت و آموزش پایگاههای بسیج قوه قضاییه، بر نظم بخشی به امور و لزوم توان افزایی در حوزه های مختلف آموزش تاکید شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت دادگستری، صبح امروز دومین جلسه مسوولین تربیت و آموزش پایگاههای بسیج قوه قضاییه در وزارت دادگستری برگزار شد.
در ابتدای این جلسه مظفر الوندی فرمانده پایگاه مقاومت بسیج حضرت ولی عصر(عج) وزارت دادگستری ضمن تبریک ایام دهه کرامت به سالروز وقوع کودتای 28 مرداد اشاره و تصریح کرد: مرور تاریخ از گذشته تا امروز نشان می دهد که خطر نفوذ استکبار همواره وجود داشته و دارد و چنانکه شاهد بودیم، مقام معظم رهبری بار دیگر در بیانات خود مطرح نمودند که به هیچ عنوان اجازه ورود استکبار را به کشور نخواهیم داد.

* آموزش یکی از محورهای اصلی فعالیتهای بسیج است

وی ضمن تاکید بر نقش آموزش در پیشبرد اهداف بسیج گفت: آموزش در بسیج یکی از اهرمهایی است که می تواند همواره ما را تازه و به روز نگه دارد؛ یکی از مشکلات ما در سیستمهای اداری، فاصله گرفتن از آموزش است و این در حالی است که هیچ کس نمی تواند خود را بی نیاز از آموزش بداند.
الوندی با بیان این مطلب که آموزش یکی از محورهای اصلی فعالیتهای بسیج است اظهار داشت: تشکیل و ایجاد حلقه های صالحین، یکی از ابتکارات بسیج در زمینه آموزش بود که با وجود مشکلات مختلف، فعالیت های خوبی در این حوزه انجام شد.
در ادامه این جلسه حجت الاسلام موسوی، مسوول امور ایثارگران وزارت دادگستری نیز ضمن تبریک ایام دهه کرامت، پیشاپیش میلاد امام رضا(ع) را تبریک گفت و افزود: جلسات بسیج باید مداومت داشته باشد تا به مقاومت منتج گردد.

* اقتدار ما در سایه سار مقام معظم رهبری و نخبگی بسیجیان است

وی ضمن تقدیر از عملکرد بسیج وزارت دادگستری در همه عرصه ها گفت: اگر مقام معظم رهبری می فرمایند که اجازه نخواهیم داد پای آمریکا به این مملک باز شود، به پشتوانه بسیجیان است؛ چرا که بسیجیان مرد عمل بوده و بدون هیچ ادعایی همواره در میدان حضور داشته اند.
حجت الاسلام موسوی با تاکید بر لزوم استفاده حداکثری از ظرفیتهای موجود برای پیشبرد اهداف بسیج، به ویژه در حوزه آموزش اظهار داشت: اقتدار فعلی ما در سایه سار مقام معظم رهبری و نخبگی سرداران بسیجی ماست، ما به این حرکت بیشتر نیاز داریم، که امیدواریم از طریق آموزش بسیجیان بتوانیم در این حوزه توان افزایی داشته باشیم.
همچنین در این جلسه که با حضور مسوولین آموزش پایگاههای مقاومت بسیج قوه قضاییه همراه بود، سرهنگ عطارزاده جانشین مرکز مقاومت بسیج قوه قضاییه، در سخنانی به تشریح ابعاد اهمیت آموزش در ارتقای سطح فعالیتهای بسیج پرداخت.

* از طریق آموزش می توان تهدید را به فرصت تبدیل کرد

عطارزاده، تهدیدات را به دو حوزه کلی طبیعی و غیر طبیعی که با عامل انسانی ایجاد می شود، تقسیم کرد و توضیح داد: با توجه به این که می توان با آگاهی و دانش از بروز این تهدیدات جلوگیری کرد، لذا نیاز به آموزش امری بسیار جدی و حیاتی بوده و در حوزه فعالیتهای بسیج نیز بسیار تاثیر گذار است.
وی تهدیدات سایبری را یکی از خطرناکترین تهدیدات پیش روی کشور عنوان و اضافه کرد: دشمن به دلیل اقتدار و عظمت نظام ما، هرگز جرات تهدید نظامی را نخواهد داشت اما متاسفانه در حوزه تهاجم فرهنگی شاهد آثار مخربی در برخی زمینه ها همچون مواد مخدر، طلاق و غیره هستیم.
جانشین مرکز مقاومت بسیج قوه قضاییه در این باره افزود: در زمینه فضای سایبری با تهدیدات زیادی روبرو هستیم و در این حوزه نیاز به آموزش جدی وجود دارد، چراکه می توان از طریق آموزش تهدیدات را تبدیل به فرصت کرد.
بر اساس این گزارش در پایان جلسه، احمدی خطیر مسوول آموزش مرکز مقاومت بسیج قوه قضاییه ضمن تاکید بر رعایت نظم و انضباط از سوی بسیجیان، لازمه روحیه بسیجی را اراده و همت والا دانست.
وی همچنین تصریح کرد: بسیجیان باید با سرلوحه قرار دادن نظم در امور، الگوی جامعه بوده و ثابت کنند قادر به انجام اموری هستند که از توان افراد عادی خارج است.
در ادامه نیز مسوولان آموزش پایگاههای بسیج قوه قضاییه نقطه نظرات خود را در جهت پویایی امر آموزش در سازمانهای متبوع خود بیان کردند.


Powered by Tetis PORTAL