18 آذر 1394 7:52:3
دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک:
سیستان و بلوچستان در حوزه حقوق کودک و نوجوان نیازمند توجه ویژه است
مظفر الوندی گفت: از جنبه های مختلف حقوقی، اخلاقی و عاطفی مکلف به رعایت و ارتقای حقوق کودکان در جامعه هستیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت دادگستری، مظفر الوندی دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک که در ادامه برنامه‌های استانی این مرجع به سیستان و بلوچستان رفته بود، روز یکشنبه پانزدهم آذرماه در جلسه کارگروه بانوان و خانواده استانداری سیستان و بلوچستان گزارشی از وضعیت حقوق کودک در کشور را ارائه کرد.
وی به مبانی قانونی، دینی و اسناد بین المللی لازم الاجرا در این خصوص اشاره و تأکید کرد که از جنبه های مختلف حقوقی، اخلاقی و عاطفی مکلف به رعایت و ارتقاء حقوق کودکان در جامعه هستیم.
الوندی با اشاره به بازدید خود از بعضی مراکز نگهداری کودکان در شهر زاهدان تأکید کرد: گرچه مسائل و مشکلات کودکان در سراسر کشور عموماً وجه مشترک دارند، اما برخی موضوعات در استان سیستان و بلوچستان نیازمند توجه ویژه از سوی مسئولان و سازمانهای غیردولتی و سایر اقشار فرهیخته جامعه می باشد.
در نشست کارگروه بانوان و خانواده استانداری سیستان و بلوچستان، تعدادی از اعضای این کارگروه مسایلی را در مورد توجه به وضعیت کودکان اعلام و جمشیدنژاد معاون سیاسی اجتماعی استان نیز از عزم مسئولان استانی برای کاهش مشکلات حوزه کودکان خبر داد.
جمشید نژاد موضوعاتی نظیر سبد غذایی کودکان، بازماندگان از تحصیل و اعتیاد کودکان را در اولویت برنامه ریزی های استانی اعلام کرد.
الوندی همچنین در جلسات برخی از سمن های فعال حوزه کودک در زاهدان حاضر و با تعیین رسالتهای مرجع ملی در خصوص گسترش دامنه فعالیت سمن ها در بخش آسیب های اجتماعی کودکان مطالبی را ایراد کرد.
در این جلسه نمایندگان سمن ها نیز ضمن ارائه گزارشی از فعالیتهای خود، به تنگناها و موانع پیش روی سمن ها در حوزه حقوق کودک اشاره کردند.
لازم به ذکر است در این سفر یک روزه، دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک و هیأت همراه از شیر خوارگاه حضرت علی اصغر علیه السلام شهر زاهدان، مرکز نگهداری کودکان معتاد، کانون اصلاح و تربیت مرکز استان و مهد کودک زندان زنان بازدید و از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات آنان قرار گرفتند.


Powered by Tetis PORTAL