8 اسفند 1396 8:54:2
سرپرست معاونت حقوق مالکیت فکری وزارت دادگستری خبر داد:
برگزاری دوره های آموزشی حقوق مالکیت فکری در اردیبهشت ماه

سرپرست معاونت مالکیت فکری وزارت دادگستری گفت: پیرو پیگیری‌ها و تلاش‌های انجام شده در این معاونت، دوره‌های آموزشی حقوق مالکیت فکری در اردیبهشت ماه سال آینده به مدت 3 ماه برای دستگاه‌های اجرایی و سایر ذی‌نفعان برگزار خواهد شد.

سرپرست معاونت مالکیت فکری وزارت دادگستری گفت: پیرو پیگیری‌ها و تلاش‌های انجام شده در این معاونت، دوره‌های آموزشی حقوق مالکیت فکری در اردیبهشت ماه سال آینده به مدت 3 ماه برای دستگاه‌های اجرایی و سایر ذی‌نفعان برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری به نقل از ایسنا، میرهادی قره سید رومیانی گفت: در گذشته انعقاد تفاهم‌نامه وزارت دادگستری با وایپو انجام گرفت که این تفاهم در مورد آموزش مالکیت فکری به دستگاهای اجرایی و سایر ذینفعان بوده است. بسیار مهم بود که این تفاهم‌نامه مهم به سرعت عملیاتی و اجرایی شود.

وی افزود: پیرو پیگیری‌ها و تلاش‌های انجام شده در این معاونت، دوره‌های آموزشی حقوق مالکیت فکری در اردیبهشت ماه سال آینده به مدت 3 ماه برای دستگاه‌های اجرایی و سایر ذی‌نفعان برگزار خواهد شد که این اتفاق بسیار مهم و استراتژیکی است.

وی ادامه داد: در طول امسال، از میان افراد متقاضی که از دستگاه‌های مختلف عضو شورای سیاستگذاری و هماهنگی مالکیت فکری می‌باشند، پس از انجام مصاحبه تخصصی،افرادی برگزیده شدند تا به عنوان مربی در برنامه‌های آتی، آموزش‌های لازم را کسب کنند.

معاون حقوقی وامور مجلس وزارت دادگستری افزود: برنامه‌ریزی در خصوص جزئیات دوره‌ها از جمله محتوای آموزشی با همکاری آکادمی سازمان جهانی مالکیت فکری (وایپو) صورت پذیرفته و این سازمان از طریق اعزام مدرس و اختصاص سایر مساعدت‌های علمی و تخصصی جهت شروع این دوره‌ها به وزارت دادگستری کمک می‌کنند.

وی درباره اهمیت این دوره گفت: با توجه به نقش مالکیت فکری در اقتصاد دانش بنیان و تسهیل تجاری سازی ایده و نوآوری، امید است که شروع این دوره‌ها به گسترش هرچه بیشتر علم و فن آوری و همچنین نهادینه‌سازی اقتصاد دانش‌بنیان کمک کند.

قره سید رومیانی در پایان خاطر نشان کرد: برگزاری این آموزش و دوره ها تاثیر به سزایی در بحث اقتصاد مقاومتی و فرهنگسازی در حوزه اقتصاد دارد زیرا ارتقای دانش مالکیت فکری در کشور، لازمه حرکت اقتصادی به سوی اقتصاد دانش بنیان تلقی می شود.

در اردیبهشت ماه امسال، یادداشت تفاهم همکاری وزارت دادگستری و سازمان جهانی مالکیت فکری(وایپو) برای ایجاد مرکز ملی آموزش مالکیت فکری در جمهوری اسلامی ایران در مقر این سازمان در شهر ژنو به امضا رسید.


Powered by Tetis PORTAL