3 آذر 1393 13:21:40
وزير دادگستري در ديدار با رييس دستگاه قضايي قطر:
ايران به دنبال عزت امت اسلامي و برقراري ثبات و آرامش در منطقه است
وزير دادگستري كشورمان در ديدار با رييس دستگاه قضايي قطر گفت: جمهوري اسلامي به دنبال عزت امت اسلامي و دوستان خود و برقراري ثبات و آرامش در منطقه است.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني وزارت دادگستري، حجت الاسلام والمسلمين مصطفي پورمحمدي وزير دادگستري صبح امروز با رييس دستگاه قضايي كشور قطر ديدار و گفتگو كرد.

وزير دادگستري در ابتداي اين ديدار با بيان اين مطلب كه روابط ما با كشور قطر در بهترين شرايط و گسترده ترين سطح قرار دارد گفت: دولت جمهوري اسلامي از گسترش روابط استقبال مي كند و تلاش مي كند تا اين روابط شكل عملي تري به خود بگيرد و چنانكه شاهد هستيد، در دولت جديد اين روابط گسترده تر و مراودات في مابين بيشتر شده است.

وي شرايط كنوني منطقه را بسيار حساس دانست و تاكيد كرد: موقعيت امت اسلامي، موقعيت بسيار حساسي است و در يكي از خطير ترين شرايط خود قرار داشته و در درون و نيز در روابط خود با ساير كشورهاي جهان با مسايل و چالشهاي فراواني روبرو است.

حجت الاسلام والمسلمين پورمحمدي همچنين تصريح كرد: به عنوان يك امت واحد وظيفه داريم جهان و امت خود را به بهترين شكل مديريت كنيم، ضمن اينكه حامل پيام دعوت ديگران به اسلام، توحيد و به همزيستي مسالمت آميز و انساني در كنار هم هستيم.

وي امت اسلامي را داراي سرمايه هاي بزرگ مادي و معنوي و فرهنگي توصيف كرد و اظهار داشت: متاسفانه بيشترين نزاع ها، خونريزيها، آوارگي و فقر گريبانگير امت اسلامي است كه نمونه آن افغانستان است.

وزير دادگستري در بخش ديگري از سخنانش تصريح كرد: در جمهوري اسلامي، بناي ما بر تفاهم و دوستي است كه در روابط با كشورهاي ديگر و در مذاكرات پنج بعلاوه يك شاهد اين ادعا هستيد و تلاش مي كنيم اين مذاكرات به نتيجه برسد و فكر مي كنيم نتيجه آن به نفع ما و امت اسلامي است.

 وي از موضع گيري دولت قطر در قبال جمهوري اسلامي ايران در جريان مذاكرات با قدرتهاي غربي تقدير كرد و گفت: متاسفانه در منطقه خود ما، كشورهايي تلاش مي كنند اين مذاكرات به نتيجه مطلوب نرسد و ما نمي فهميم كه اين رفتارها با چه هدفي است؟ جمهوري اسلامي به دنبال عزت امت اسلامي و دوستان خود و ثبات و آرامش در منطقه است.

پورمحمدي همچنين افزود: ما علاقمنديم كه اگر سرمايه گذاري در ايران صورت مي گيرد توسط دوستان هم كيش و هم دين ما صورت گيرد و وجود منابع سرمايه در كشور قطر و بهره مندي از تكنولوژي و نيروي كارآمد در جمهوري اسلامي ايران، مي تواند زمينه ساز توسعه سطح همكاري ها باشد.

 

علي بن الفطيس المري رييس دستگاه قضايي قطر نيز در اين ديدار با اشاره به انقلاب بزرگ ملت ايران اظهار داشت: شما انقلاب بزرگي در ايران انجام داديد و مهمتر از انقلاب كارهايي بود كه بعد از پيروزي انقلاب انجام شد و اين امكان وجود داشت كه انقلاب شما مصادره شود همچنان كه در بسياري از كشورها مصادره شد و ديكتاتورها بازگشتند وليكن درايران بعد از پيروزي انقلاب توانستيد از آرمانهاي خود حفاظت و حراست كنيد و بهاي سنگيني پرداختيد و همچنان اين بها را پرداخت مي كنيد.

المري با بيان اين مطلب كه شما ملتي هستيد كه مي خواهد با شرافت و آزادي و عزت زندگي كند گفت: ما براي ملت ايران و تاريخ پربار اين كشور احترام خاصي قائل هستيم و اعتقاد راسخ داريم كه مشتركات ما و ملت ايران بسيار بيشتر از اختلافات است؛ هرچند برخي تلاش مي كنند ما را نسبت به يكديگر بد بين كرده و بحث فرقه گرايي را مطرح نمايند.

رييس دستگاه قضايي قطر گفت: معتقدم كه ايران پس از انقلاب روز به روز شكوفاتر شده و رو به توسعه هر چه بيشتر گام نهاده و اين حق ملت ايران است كه در رفاه و خوشبختي و شرافت به سر ببرد چرا كه بهايي سنگيني براي آن پرداخته است.

وي در خاتمه سخنانش اظهار داشت: مايليم از تجارب ارزنده ايران در مبارزه با مواد مخدر و بازآموزي معتادان استفاده كنيم و تعدادي از دانشجويان را براي طي دوره هاي تخصصي حقوقي و قضايي به ايران اعزام نماييم.

 


Powered by Tetis PORTAL