8 آذر 1396 10:15:42
به منظور توسعه همکاری ها صورت پذیرفت:
انعقاد تفاهم نامه همکاری معاونت حقوق بشر و امور بین الملل با مجمع جهانی صلح اسلامی

به منظور استفاده بیش از پیش از ظرفیت های تشکل های مردم نهاد فعال در عرصه داخلی و بین المللی، معاونت حقوق بشر و امور بین الملل با مجمع جهانی صلح اسلامی تفاهم نامه همکاری امضاء کرد.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری، حسین عرفانی، مدیرکل دفتر حقوق بشر و پیگیری حقوق شهروندی اعلام کرد: تفاهم نامه همکاری مشترک میان معاونت حقوق بشر و امور بین الملل وزارت دادگستری و مجمع جهانی صلح اسلامی با حضور محمود عباسی معاون وزیر دادگستری و داود عامری دبیر کل مجمع جهانی صلح اسلامی به امضاء رسید.
وی در این رابطه افزود: بر اساس این تفاهم نامه در راستای بهره مندی از ظرفیت ها و توانمندی های طرفین برای پرداختن به موضوعاتی از جمله حقوق بشر وکرامت انسانی، صلح عادلانه و... درقالب برگزاری نشست ها و همایش های مشترک، انجام پروژه های مطالعاتی و تحقیقاتی و همچنین اجرای برنامه های مناسبتی از اهم برنامه های آتی مشترک می باشد.
همچنین در ادامه این نشست، عباسی، معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری ضمن تقدیر از اقدامات مثبت و موثر مجمع جهانی صلح اسلامی، برنامه ریزی برای اجرای اهداف مشترک با هدف توسعه و ترویج فرهنگ صلح و حقوق بشر در جامعه را مورد تاکید قرار داد.
دبیرکل مجمع جهانی صلح اسلامی نیز ضمن برشمردن برخی از اقدامات آن مجمع، برای همکاری با وزارت دادگستری در حوزه های مورد تفاهم اعلام آمادگی کرد.


Powered by Tetis PORTAL