29 فروردين 1394 16:58:0
از سوی مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت دادگستری مطرح شد:
انتقاد نسبت به تیتر یکی از روزنامه ها
مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت دادگستری، نسبت به درج تیتری نامناسب در خصوص گفته های وزیر دادگستری در یکی از روزنامه ها انتقاد کرد.
مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت دادگستری ضمن تشکر از پرداختن روزنامه شرق به موضوع انتخابات و گزارش مباحث مربوطه، نسبت به تیتر این روزنامه در تاریخ شنبه 29/1/1394 انتقاد دارد؛ چراکه وزیر دادگستری در برنامه تلویزیونی گفتگوی ویژه خبری شبکه دوم سیما در روز پنجشنبه 27/1/1394 صریحا اشاره کرد که این دغدغه از گذشته تا کنون مطرح بوده و باید هزینه های تبلیغات انتخاباتی شفاف، قابل نظارت و پیگیری باشد؛ که خوشبختانه این موضوع، در مجمع تشخیص مصلحت نظام، به عنوان سیاستهای کلی انتخابات مورد تایید قرار گرفته و طبیعی است در صورت عدم شفافیت و نظارت پذیری، امکان ورود پولهای غیر مجاز، کثیف و حتی تمیز و مجاز، اما بر هم زننده نظم انتخابات، وجود دارد که شاهد نمونه هایی از آن در گذشته بوده ایم.
اما برجسته کردن موضوع پول کثیف در انتخابات بطور صرف، و عامل بی نظمی دانستن انتخابات توسط پولهای کثیف، مطلب خلاف واقع و انتساب آن به وزیر دادگستری، ناصحیح است.
همچنین لازم به ذکر است که وزیر دادگستری در این گفتگو تصریح کرد: سو استفاده سیاسی و تسویه حساب سیاسی و جناحی از این موضوع، غلط و بر خلاف منافع ملی است و از همگان درخواست کرد با هوشمندی و نگاه به جلو و غیر هیجانی با این موضوع برخورد نمایند.
در ضمن هدف وزیر دادگستری از شرکت در این گفتگو، دعوت به واقع نگری در این قضیه و کاهش التهابات و هیجانات ناشی از این موضوع و پیگیری جدی، اصلاح و تکمیل قوانین انتخاباتی و ارتقای آن بوده است.

Powered by Tetis PORTAL