7 مرداد 1395 21:36:32
وزیر دادگستری:
عملکرد حوزه ورزش در قوانین و مقررات شفاف است
وزیر دادگستری گفت: یکی از حوزه هایی که قوانین و مقررات به خوبی در آن شفاف است و اجرایی می شود ورزش است.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری، حجت الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری، روز پنجشنبه در مجمع سالیانه فدراسیون ورزشهای رزمی در مشهد افزود: ورزش توانسته ذائقه های بسیاری را جلب کند و موضوعات ورزشی در صدر بسیاری از اخبار و شبکه های مجازی است.
وی گفت: تاثیر ورزش در ارتقای فرهنگ عمومی جامعه و جلوگیری از آسیب ها بالاست و می توان با بررسی این بخش درهمه ابعاد نتایج مثبتی کسب کرد.
وزیر دادگستری با اشاره به اینکه ورزشکاران در حوزه های فرهنگی بسیار تاثیرگذارند، تصریح کرد: کاهش بسیاری از آسیب های اجتماعی به موضوعات ورزشی و توجه ویژه به آن بستگی دارد و اگر سیاست گذاری ها در راستای حمایت از جنبه های فرهنگی ورزش باشد، قطعا بسیاری از آسیب ها کاهش می یابد.
پورمحمدی تصریح کرد: نظام تخصصی ورزش که توسط دولت آماده شده است می تواند دستاوردهای بسیار مثبتی را در آینده از خود بر جای بگذارد.
وی همچنین در جمع خبرنگاران در مشهد افزود: ورزش از دیگر بخش های کشور عقب تر نیست هرچند انتظارات بسیار زیادی از ورزش وجود دارد.
وی با بیان اینکه همه باید توجه بیشتری به حوزه ورزش داشته باشند، اظهار کرد: در کشور ما در شرایط خوشبینانه 21 درصد ورزش می کنند در حالی که در کشور های دیگر این رقم به بیش از 70 درصد هم می رسد.
وی گفت: به دلیل توان و استعداد بسیار که در حوزه ورزش کشور وجود دارد انتظار مدال آوری از ورزشکاران بسیار زیاد است.
پورمحمدی افزود: انتظارات از بخش فرهنگ ورزش نیز بسیار زیاد است و ورزشکاران باید در حد و اندازه فرهنگ اصیل ایرانی رفتار کنند.


Powered by Tetis PORTAL