30 بهمن 1397 14:29:13
سفر وزیر دادگستری به استان قزوین/
آوائی در جلسه شورای اداری قزوین: همه تکلیف داریم خدمتگزار مردم باشیم

وزیر دادگستری در جلسه شورای اداری قزوین گفت: امانت داری نیازمند صداقت، تواضع، دلسوزی، تلاش بیشتر و عزم راسخ برای حل مشکلات مردم است و همه تکلیف داریم خدمتگزار مردم باشیم.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری، سید علیرضا آوائی وزیر دادگستری روز سه شنبه در جلسه شورای اداری که در محل استانداری قزوین برگزار شد اظهار کرد: اگر امروز ما مدیر شده ایم بیانگر این است که لطفی شامل حال ما شده و به پستی رسیده ایم و امانتدار هستیم.
وزیر دادگستری در این رابطه افزود: امانت داری نیازمند صداقت، تواضع، دلسوزی، تلاش بیشتر و عزم راسخ برای حل مشکلات مردم است و همه تکلیف داریم خدمتگزار مردم باشیم.
وی ادامه داد: هر جا دیدید می توانید از آبروی خود برای دیگران هزینه کنید دریغ نکنید تا آبرویتان بیشتر شود.
آوائی اظهار کرد: خداوند می تواند بدون واسطه مشکلات مردم را حل کند اما انسانهای خوبی را برمی گزیند تا واسطه حل مشکلات مردم باشند؛ شما خود را واسطه خدا در گره گشایی از مشکلات مردم بدانید و از خدمت رسانی شانه خالی نکنید تا از لطف خداوند محروم نشوید.
وزیر دادگستری تصریح کرد: باید به همه احترام بگذاریم؛ گاهی یک نفر را ناراضی می ‌کنیم و دچار بحران می شویم و برعکس گاهی به یک نفر خدمت می کنیم و برکاتش را می بینیم.

***کشور در شرایط ویژه قرار دارد/ دعواهای سیاسی را کنار بگذاریم
وی در خصوص شرایط کنونی کشور گفت: باید باور کنیم شرایط خاصی در کشور داریم؛ اگر دست همدیگر را گرفتیم می توانیم برای حل مشکلات با همه سختی ها از آن عبور کنیم.
وزیر دادگستری گفت: چون شرایط کشور خاص است امروز به کار و تلاش ویژه نیاز داریم و باید بدون منت برای مردم کار کنیم.
وی یادآور شد: قدرت مستی آور است و خواب ما را سنگین می کند به همین دلیل برخی از مدیران تحمل انتقاد و تذکر و پیشنهاد را ندارند و لذا موفق نمی شوند.
آوائی همچنین گفت: دولت را تضعیف نکنیم، مردم نگاهشان به دولت و خدمتگزاران است و اگر دولت تضعیف شود موجب بی اعتمادی مردم می شود.
وی در بخش دیگری از سخنانش اظهارداشت: بدترین خبر برای من دستگیری یک مدیر به جرم اختلاس است، این همه شهید و جانباز دادیم و مردم حالا به ما اعتماد کردند و مدیر شدیم اما اختلاس که می شود شرمنده ملت می شویم.
وی بیان کرد: غفلت ها، مستی از قدرت، غرور و بی توجهی به جایگاه مدیریت ها موجب تخلف می شود، اگر در کارمان کم بگذاریم همه را به مصیبت انداخته ایم.
وزیر دادگستری گفت: مدیرانی داریم که پاک هستند اما بی رمقند، برخی کاردان هستند اما دلسوزی ندارند، لذا ناموفقند و همچنین مدیرانی داریم که عالم و دست پاکند اما تواضع و وجاهت ندارند و خود را عقل کل می دانند و مشورت نمی گیرند و استبداد رای دارند و زمین می خورند.
آوائی اظهارامیدواری کرد با وحدت همه جانبه، دوری از دعواهای سیاسی، تلاش مضاعف و درک شرایط ویژه کشور از این وضعیت که به طبقه متوسط فشار می آورد بخوبی عبور کنیم.


Powered by Tetis PORTAL