24 آذر 1395 12:38:27
در حضور روسای جمهوری دو کشور
چهار یادداشت تفاهم همکاری میان ایران و اندونزی امضا شد
مقامات جمهوری اسلامی ایران و اندونزی روز چهارشنبه در حضور روسای جمهوری دو کشور چهار یادداشت تفاهم همکاری امضا کردند.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری به نقل از ایرنا، به دنبال سفر جوکو ویدودو به ایران و استقبال رسمی حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران، دو طرف وارد مذاکرات دوجانبه و نشست هیات های عالی شدند.
پس از آن،‌ چهار سند همکاری به امضا رسید که نخستین سند، یادداشت تفاهم در زمینه برق و انرژی های تجدیدپذیر بود که از طرف ایران حمید چیت چیان وزیر نیرو و از طرف اندونزی ایگا ناسیوس جانان وزیر انرژی و منابع معدنی آن را امضا کردند.
یادداشت تفاهم همکاری در زمینه تشویق سرمایه گذاری دیگر سند همکاری بود که به امضای محمد خزاعی رییس سازمان سرمایه گذاری اقتصادی ایران و توماس تریکاس یلا بلونگ رییس هیات هماهنگی سرمایه گذاری اندونزی رسید.
دو سند دیگر مربوط به همکاری های قضایی در زمینه موافقتنامه معاضدت حقوقی متقابل در امور کیفری، و موافقتنامه استرداد مجرمین بین دو کشور بود که حجت الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری ایران و خانم رتنو مرسودی وزیر خارجه اندونزی آن ها را به امضا رساندند.
بر اساس این گزارش؛ هشت سند دیگر نیز بین وزارت خانه های دو کشور امضا خواهد شد که مجموع اسناد امضا شده بین دو کشور در سفر رئیس جمهوری اندونزی به تهران به 12 سند می رسد.
رئیس جمهوری اندونزی عصر روز گذشته در راس هیاتی وارد تهران شد و صبح امروز در مجموعه فرهنگی-تاریخی سعدآباد تهران مورد استقبال رسمی دکتر روحانی قرار گرفت.


Powered by Tetis PORTAL