12 اسفند 1396 7:52:43
معاون وزیر دادگستری:
کارگروه احصای مشکلات وکلا در وزارت دادگستری تشکیل شده است

معاون وزیر دادگستری گفت: با دستور وزیر دادگستری کارگروهی در وزارت دادگستری با هدف احصای مشکلات و نارسائی‌های وکلا تشکیل شده است تا بتوانیم در این زمینه به یک جمع‌بندی نهایی برسیم.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری، میرهادی قره سید رومیانی، معاون حقوقی و امور مجلس وزیر دادگستری در مراسم تحلیف کار آموزان وکالت استان اردبیل که در سالن فدک اردبیل برگزار شد اظهار کرد: ما از چند ماه پیش و در قالب این کارگروه احصای مشکلات حوزه وکالت را شروع کردیم و امیدواریم با جمع‌بندی نهایی زمینه اصلاح لایحه جامع وکالت و تصویب شایسته آن را در مجلس شورای اسلامی فراهم کنیم.
وی خاطرنشان کرد: بعد از گذشت سال‌ها با عنایت وزیر دادگستری شاهد نشست هم اندیشی وکلا با وزیر و معاونین دادگستری بودیم که در این نشست برخی از مسایل و موضوعات اصلاح قوانین و مقررات و رفع مشکلات پیش روی وکلا مطرح شده و تلاش ما بر این است تا با همراهی قوه قضایه بتوانیم در حوزه‌های مختلف این مشکلات را برطرف کنیم.
معاون وزیر دادگستری ادامه داد: ما از ظرفیت دولت، تقنینی مجلس و قوه قضائیه در پیگیری و حل مشکلات وکلا استفاده خواهیم کرد و تمام سعی‌مان بر این خواهد بود تا با شرایط بهتر زمینه و بستر بالندگی نهاد وکالت را در کشور به وجود آوریم.
رومیانی بیان کرد: آنچه که در این زمینه باید مورد توجه قرار گیرد و وزارت دادگستری نیز بر آن پافشاری می‌کند حفظ استقلال کار وکالت است که امیدواریم در لایحه جامع وکالت این موضوع به عنوان یک اصل اساسی مورد توجه قرار گیرد.


Powered by Tetis PORTAL