26 مهر 1396 11:17:27
دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک:
نگاه به حوزه کودکان در کشور به اصلاح نیاز دارد
دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک گفت: نگاه سیاستگذاری و اجرایی به حوزه کودکان در کشور به اصلاح و بازخوانی نیاز دارد.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری به نقل از ایرنا، مظفر الوندی روز چهارشنبه در نشست کارگروه بانوان و خانواده کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج اظهار داشت: نگاه مردم، مسئولان اجرایی و نهادهای دولتی کشور به کودکان نباید حمایتی، عاطفی و یا صدقه‌ای باشد زیرا این امر هیچ‌گونه کمکی به رفع نیازها و مشکلات آنان نمی‌کند.
وی افزود: نباید اقدام‌های مربوط به حوزه کودکان در کشور توسط متولیان امر و دستگاه‌های اجرایی به یکدیگر پاس داده شوند بلکه لازم است هر مسئول و نهاد دولتی به وظایف خود در این زمینه به طور مطلوب عمل کند.
دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک بیان کرد: حدود 30 درصد جمعیت کشور افراد زیر 18 سال هستند و باید برای این قشر از جامعه برنامه مدون داشت و از مشکلات و نیازهای آنان غافل نشد.
الوندی عنوان کرد: 27 حق مربوط به کودکان در قانون مشخص شده که مهمترین آنها آموزش، سلامت، تفریح، سرگرمی و امنیت است.
وی ابراز داشت: هیچ توجیه و یا بهانه ‌ای برای کوتاهی در احقاق حق کودکان در کشور توسط مسئولان اجرایی و نهادهای دولتی پذیرفته نبوده و نباید کوچکترین کم کاری در این راستا شود.
دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک گفت: هر تصمیمی که در حوزه کودکان توسط متولیان امر و دستگاه های اجرایی در کشور گرفته می‌ شود باید بر اساس حفظ منافع و مصلحت کودکان باشد در حالی که این موضوع مهم هنوز نهادینه نشده است.
الوندی اظهار داشت: مبانی دینی و فقهی، قانون اساسی، سند چشم انداز 20 ساله توسعه کشور، قوانین بالادستی و منشور حقوق شهروندی به حقوق کودکان اشاره دارند و نباید حقوق این قشر از جامعه تضییع شود.


Powered by Tetis PORTAL