30 بهمن 1395 8:50:36
وزیر دادگستری در دیدار رئیس مجلس کشور آذربایجان:
آماده توسعه همه جانبه همکاری ها هستیم
وزیر دادگستری: زمینه های خوب همکاری فرهنگی، علمی و تجاری بین دو کشور ایران و آذربایجان وجود دارد که امیدواریم این همکاری ها توسعه بیشتری پیدا کند.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری، حجت الاسلام و المسلمین مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری کشورمان در ادامه برنامه های سفر خود در کشور آذربایجان و در پنجمین دیدار، با رئیس مجلس جمهوری آذربایجان دیدار کرد.
وزیر دادگستری از افزایش سطح مناسبات بین دو کشور ایران و آذربایجان ابراز خرسندی کرد و گفت: بین دو ملت علاقه زیادی برای رفت و آمد و همکاری وجود دارد و حجم رفت و آمد بین دو کشور در سطح خوبی است که می تواند افزایش نیز پیدا کند.
وی همچنین افزود: سطح مبادلات تجاری بین دو کشور حدود یک میلیارد دلار بوده است و در مسایل زیرساختی نیز کارهای خوبی در حال اجراست؛ زمینه های خوب همکاری فرهنگی، علمی و تجاری بین دو کشور وجود دارد که امیدواریم این همکاری ها توسعه بیشتری پیدا کند.
پورمحمدی در ادامه خاطرنشان کرد: در مسایل سیاسی و منطقه ای، دیدگاه های نزدیک و مشترک بسیاری داریم؛ مبارزه با ترویسم، قاچاق مواد مخدر و جنایات سازمان یافته، موضوع مشترک ما است که آماده همکاری پیوسته در این موضوعات هستیم.
وی در این رابطه گفت: در اغلب کشورها، مشکلات زیادی بواسطه فعالیت گروه های تروریستی بوجود آمده که خوشبختانه دو کشور ایران و آذربایجان در این خصوص از مصونیت نسبی برخوردار بوده اند؛ در مسایل قضایی نیر تفاهم و همکاری خوبی داریم و اعتماد خوبی بین دو کشور برقرار است.
وزیر دادگستری گفت: به نفع هیچ کشوری نیست که اختلافاتش با دیگر کشورها را از راه های متخاصمانه حل و فصل نماید و مذاکره و دست یابی به راه حل های مسالمت آمیز، بهترین راه برطرف کردن مشکلات است.
پورمحمدی در خاتمه تصریح کرد: صداهایی که امروز از آمریکا می شنویم نا متعارف است؛ آمریکاییها خودشان هم نمی دانند چه می گویند؛ و ملتهای آزاد دنیا باید بدانند که نباید به کسی امید داشت؛ ما باید به خود متکی باشیم و امکانات خوبی که داریم، فرصت خوبی را برای همکاری و خود اتکایی فراهم می کند.
رئیس مجلس جمهوری آذربایجان نیز روابط سیاسی موجود بین دو کشور را خوب و توسعه یافته خواند و اظهار داشت: دو کشور ایران و آذربایجان گذشته فرهنگی و قرابت های زیادی با یکدیگر دارند و سفر روسای جمهور دو کشور نیز نشان از بالا بودن سطح روابط بین دو کشور دارد.
وی در این خصوص افزود: در سفر شما به کشور ما با توجه به بیانیه ای که بین دو کشور به امضا رسید، خوشحالیم که روابط حقوقی و قضایی نیز توسعه بیشتری پیدا کند.
رئیس مجلس جمهوری آذربایجان در بخش دیگری از سخنانش تاکید کرد: در مسایل بین المللی و روابط با همسایگان، ما نیز معتقد به گفت و گو هستیم و اگر ما از خودمان حمایت نکنیم، نباید منتظر کمک دیگران نیز باشیم.


Powered by Tetis PORTAL