29 خرداد 1395 9:35:57
رییس سازمان تعزیرات حکومتی:
عدالتخانه برنامه ای آموزشی برای تمام مردم است
رییس سازمان تعزیرات حکومتی در مراسم افتتاحیه مجموعه تلوزیونی "عدالتخانه"، این مجموعه را برنامه ای آموزشی برای تمام مردم برشمرد.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان تعزیرات حکومتی، افتتاحیه مجموعه تلویزیونی "عدالتخانه" عصر امروز (چهارشنبه 26 خرداد) با حضور محمود پاک نیت، اسماعیل خلج، بهروز افخمی و مسئولان سازمان تعزیرات حکومتی و مدیر شبکه آموزش در سازمان تعزیرات حکومتی برگزار شد.
دکتر علیرضا جمشیدی رییس سازمان تعزیرات حکومتی گفت: به عنوان کسی که با کار رسانه‌ای آشنا هستم اعلام می‌کنم این کار، کار بسیار سختی است. این مجموعه تلویزیونی با سایر مجموعه‌هایی که تا به حال در صدا و سیما ساخته و پخش شده است متفاوت است چرا که داستانی را مطرح می‌کند که قسمت اعظم آن در دادگاه پیگیری می‌شود و نیازمند دقت نظر ویژه است.
وی اظهار داشت: در این مجموعه تنها محکمه به تصویر کشیده شده و داستان‌های این مجموعه تلویزیونی برای مردم بسیار ملموس است چرا که دغدغه‌های روزانه آنها در این مجموعه پیگیری می‌شود.
رییس سازمان تعزیرات حکومتی در ادامه تصریح کرد: مردم به صورت روزمره و ملموس با موضوع "عدالتخانه" در تماس هستند و موضوع برنامه مانند قتل نیست که ببینده نتواند خود را در آن جایگاه قرار دهد.
دکتر جمشیدی بیان کرد: این مجموعه می تواند مجموعه ای آموزشی برای مردم، دانشجویان، اساتید و حقوقدانان باشد.
وی افزود: مردم ما هنوز برای احقاق حق خود از قاضی‌ها ترس دارند و روش ها و قوانین را نمی دانند بنابراین باید این ترس را با این مجموعه تلویزیونی به حداقل برسانیم و آموزش بدهیم و خلاهای قانونی و اجرایی را به مردم نشان بدهیم.
رییس سازمان تعزیرات حکومتی گفت: قاضی پدر مهربان جامعه، انسان مستقل و بی طرفی است که بین حق جامعه و فرد برایش تفاوتی وجود ندارد و می بایست رای عادلانه و منصفانه صادر کند به گونه ای که قضاوت مردم منطبق با قضاوت قاضی باشد چراکه موضوعات این مجموعه پرونده های واقعی است.
معاون وزیر دادگستری بر اصل پیشگیری از وقوع تخلفات تاکید کرد و گفت: در این مجموعه باید پیشگیری از وقوع تخلف را مد نظر داشته باشیم و پیام های پیشگیرانه داشته باشیم.
دکتر جمشیدی در پایان سخنان خود اظهار داشت: اطاله بازرسی از مواردی است که باز دارندگی قوانین را از بین می برد و این موارد باید در فیلم نشان داده بشود تا سطح آگاهی مردم از نحوه برخورد با تخلفات بالاتر برود.
سید اشرف طباطبایی کارگردان "عدالتخانه" در ابتدای این مراسم، گفت: از جناب آقای جمشیدی رئیس سازمان تعزیرات کل کشور تشکر می‌کنم بابت حمایت‌هایشان از این فیلم چرا که این مجموعه متعلق به همه مردم است. ما سعی می‌کنیم این برنامه تلویزیونی را به عنوان هدیه‌ای از عید سعید فطر برای مردم به نمایش بگذاریم.
وی افزود: در این مجموعه پرونده‌هایی توسط بازیگران بازسازی می‌شود که به صورت واقعی در سازمان تعزیرات حکومتی اتفاق افتاده است.
طباطبایی بیان کرد: من به شخصه علاقه‌مند هستم این مجموعه تلویزیونی را در 150 قسمت تولید کنم اما در حال حاضر 52 قسمت آن تولید می‌شود.
ساری مدیر شبکه آموزش نیز در این مراسم گفت: گاهی به دلیل عدم آگاهی حق مردم ضایع می شود و این مجموعه تلاشی است در جهت آگاهی بخشی به افراد جامعه و ایده ساخت این برنامه از پرونده های واقعی بسیار خوب است.
وی افزود: محتوای این مجموعه فارغ از بخش هنری، محتوای فنی و تخصصی است دارد و باید از تجارب و علم کارشناسان و اساتید حقوقی برای ادامه کار این مجموعه بیشتر استفاده کنیم.
اصغر مسعودی نماینده نی ریز و عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی نیز اظهار داشت: در جامعه‌ای که دغدغه‌ رهبرمان، دغدغه فرهنگ است ساخت اینچنین مجموعه‌های تلویزیونی می‌تواند آگاهی‌بخش باشد. جای این مجموعه تلویزیونی در کنار برنامه‌های دیگر بسیار خالی بود چرا که این مجموعه می‌تواند نگاه مردم را هم به جامعه رسانه و هم به جامعه قضایی کشور تغییر دهد.
مسعودی اظهار داشت: مسایلی که در جامعه مطرح شده، مسایلی نبوده که به افراد آگاهی بدهد و این مطلب در مجموعه های تلوزیون جایش خالی است و تشکر می کنم از رییس سازمان تعزیرات که نگاه پیشگیرانه، فرهنگی و آموزشی به رسانه دارند.
در ادامه این افتتاحیه، قسمتی از این مجموعه تلویزیونی با حضور مسئولان سازمان تعزیرات حکومتی، مدیر شبکه آموزش و هنرمندان حاضر در این مراسم ضبط شد.


Powered by Tetis PORTAL