15 شهريور 1397 14:23:1
وزیر دادگستری:
قوه قضائیه باید به دولت و مجلس کمک کند
وزیر دادگستری گفت: دستگاه قضایی باید به دولت و مجلس شورای اسلامی هم کمک کند.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری، سید علیرضا آوائی در سفر به شهرستان آرادان استان سمنان در مراسم افتتاح دادگستری این شهرستان اظهار کرد: افتتاح چنین ساختمان‌هایی مبارک است؛ اما باید مشاهده کرد که در این مکان‌ها چه خدماتی به مردم ارائه خواهد شد.
وی اضافه کرد: هرچه برخورد دستگاه قضایی با مردم بهتر و اقدامات قضایی عالمانه‌تر باشد، رسیدگی‌ها با دقت بیشتری صورت گیرد و با مردم با صبر و حوصله رفتار شود، اعتماد مردم به صداقت، انصاف و تدین کارمندان دادگستری بیشتر خواهد شد.
وزیر دادگستری با تأکید بر اینکه پایبندی به سوگند قضاوت همواره در دستور کار مسؤولان دستگاه قضایی باشد، ادامه داد: امکانات موجود، احداث ساختمان‌ها و برگزاری جلسات یک هدف مشخص یعنی تعمیق اعتماد مردم و خدمت‌رسانی به آن‌ها را دنبال می‌کند.
آوائی ادامه داد: پست‌ها و موقعیت‌هایی که در اختیار ماست، تا زمانی ارزشمند است که در راستای خدمت به مردم و احقاق حق آنها به کار گرفته شود.
وی اضافه کرد: در گذشته کار دستگاه قضایی دفاع از حق و مظلومان بود؛ اما امروز مسائل اجتماعی، اقتصادی و ... به آن اضافه شده است.
وزیر دادگستری گفت: همچنین دستگاه قضایی باید به دولت و مجلس شورای اسلامی هم کمک کند و باید ببینیم که چگونه می‌توانیم از این رسالت‌ها سربلند بیرون بیاییم.

وی تأکید کرد: برای مقابله با جنگ اقتصادی امروز تنها چند راه باقی مانده است؛ نخست اینکه دستان خود را بالا برده و از آرمان‌های انقلاب اسلامی دفاع کنیم؛ راه دوم این است که با توکل بر خداوند متعال به یکدیگر کمک کنیم تا با توانمندی خود از مشکلات فعلی عبور کنیم.
آوائی تصریح کرد: زمانی در جنگ تحمیلی برابر تمام دنیا ایستادگی و با عشق از کشور و انقلاب اسلامی دفاع کردیم؛ امروز هم کافی است که خودمان را تحقیر نکنیم و از ظرفیت‌های موجود برای کمک به هم بهره ببریم تا برای عزت کشور و آسایش و آرامش مردم خدمت کنیم.
وی گفت: رعایت چند نکته آستانه تحمل مردم را در قبال مشکلات افزایش می‌دهد؛ نخست اصلاح مدیران کشور است تا مردم به معنای واقعی احساس کنند که مسؤولان با آن‌ها همراه هستند و به مردم خدمت می‌کنند.
وزیر دادگستری در خاتمه خاطرنشان کرد: ما دغدغه‌ای جز حفظ نظام اسلامی نداریم و امروز باید وقتمان تنها صرف کار کردن شود نه حرف زدن؛ زمان‌های زیادی بوده است که فکر کرده‌ایم به بن‌بست خورده‌ایم؛ اما خداوند راه‌ها را برایمان باز کرده است.
بر اساس این گزارش این ساختمان در زمینی به مساحت 6 هزار مترمربع افتتاح شد. ساختمان دادگستری شهرستان آرادان در سه طبقه و 12 اتاق در زیربنای یکهزار و 450 مترمربع و با 30 میلیارد ریال اعتبار تکمیل شد.


Powered by Tetis PORTAL